NEDERLANDERS.FR

Hét netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk

Het is nog niet zo ver, maar over een paar maanden zal ik hopelijk gaan bevallen van een gezonde baby. We zijn getrouwd in Nederland, maar de verloskundige wees ons erop dat we voor de aangifte van de geboorte een livret de famille nodig hebben. Kan iemand ons vertellen of dit inderdaad nodig is en zo ja hoe we dan aan aan zo'n livret komen? Alvast dank!

Weergaven: 387

Rubrieken,klik voor meer berichten in dezelfde rubriek

Gezondheid, Sport en Spel, Overheid

Reactie van Jildiz op 28 December 2010 op 17.47
Helaas is onze gemeente zo klein, dat er weinig ervaring is met dit soort zaken en zo ook met dit geval. Er staan voornamelijk hele grote vraagtekens in de ogen en de praktijk heeft inmiddels geleerd, dat er dan vrij weinig gebeurt...
Reactie van Jolanda van der Wel op 28 December 2010 op 18.56

Hallo Jildiz, ik  heb twee kinderen die allebei in Frankrijk zijn geboren maar ik heb geen livret de famille (ook geen trouwboekje trouwens) en dat heeft mij tot nu toe nog niet echt problemen opgeleverd. Ik heb gewoon een paspoort voor m'n kinderen aangevraagd bij het Nederlandse consulaat, zodoende hebben zij een identiteitskaart. Bij het consulaat (of de ambassade) weten ze waarschijnlijk ook wel hoe het moet als ze het bij de gemeente niet weten. Succes!

Reactie van Jildiz op 28 December 2010 op 19.39
en hoe hebben julie dan aangifte van de geboorte gedaan?
Reactie van Linda op 28 December 2010 op 22.44

Wij zaten in dezelfde situaite: getrouwd in Nederland, dus Nederlands trouwbroekje. Ons zoontje is in Frankrijk (thuis) geboren. Geboorteaangiften zijn heir zeldzaam in het dorp, maar het ging erg gemakkelijk. Hij werd gewoon in ons Nederlandse trouwboekje bijgeschreven, maar voor officiële instanties (ziektekosten bijv.) stuur ik altijd maar een kopie van de geboorteakte op. Of een kopie van ons meertalige huwelijksuittreksel.

 

Ik ben het wel ruim van te voren gaan navragen, zodat ze na de geboorte niet een hartrolling zouden krijgen van de buitenlandse papieren.

Reactie van Marieke van der Veer op 29 December 2010 op 9.50

Dag Jildiz,

 

De aangifte van de geboorte doe je met het papiertje wat je krijgt van de maternité, daar heb je geen livret de famille voor nodig.

Wij konden bij de aangifte van de geboorte van onze zoon aangeven of we een livret de famille wilden hebben; die konden we een paar weken later ophalen. Omdat ik Nederlandse ben én omdat we niet getrouwd waren stond ik op de bladzijde van mijn zoon als "commentaar" genoemd. De vader (die wel frans is) stond op de bladzijde van de man/ouder.

 

Veel geluk met je kindje!

 

Marieke

Reactie van Jildiz op 29 December 2010 op 10.30

Ik ga in het ziekenhuis bevallen, dus moet ik niet dan de aangifte doen in de stad waar het ziekenhuis zich bevindt? Thuisbevallen wordt hier helemaal niet ondersteund en we wonen ook vrij ver van het ziekenhuis, dus dat durf ik ook niet echt aan voor de eerste keer...

En nog een gerelateerde vraag (nu ik toch bezig ben ;-): krijgt de baby automatisch de nationaliteit van de ouders of kan het ook een dubbele nationaliteit krijgen?

Reactie van Linda op 29 December 2010 op 10.45

Inderdaad, je doet aangifte in de plaats waar je kindje geboren is. Maar de vereisten daarvoor veranderen niet. Als je twijfelt, kun je dan niet gewoon langsgaan bij de gemeente waar het ziekenhuis is, en je vraag voorleggen?

 

Wat nationaliteit betreft: wij hebben beide de Nederlandse, dus ons zoontje is daarmee ook automatisch Nederlander. De franse nationaliteit kan het kind pas na 13  jaar krijgen, als het onafgebroken 5 jaar (dus vanaf zijn 8e) in Frankrijk heeft gewoond.

Maar als je man een andere nationaliteit heeft, is bovenstaande misschien niet van toepassing.

Reactie van Jildiz op 29 December 2010 op 10.56

Mijn man is ook gewoon Nederlander, dus dan is dat duidelijk! Ik vind het erg prettig dat ik de aangifte in de stad van het ziekenhuis moet doen, want de onwetendheid bij de Mairie in ons dorp is groot, dus dat vermijd ik  met alle liefde...

 

DANK voor alle reacties!!

Reactie van hillenius op 29 December 2010 op 13.59

een livret de famille krijg je alleen wanneer 1 van de ouders Frans ik volgens mij.  Wij hebben zo'n livret (ik ben Frans), en dan worden de kinderen automatisch hierin vermeld, en hebben ze ook automatisch de Franse nationaliteit. Zijn beide ouders Nederlands, dan houd je gewoon je Nederlandse trouwboekje denk ik.

Bye

Madou

Hieronder is plaats voor een reactie

  • Blijf bij het onderwerp.
  • Wees constructief en vriendelijk.
  • Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld.

Onze huisregels ...

Bent u de plaatser van dit bericht? Reageer dan ajb op de gegeven reacties en adviezen.


Je moet lid zijn van NEDERLANDERS.FR om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van NEDERLANDERS.FR

Google advertenties

© 2019   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden

Anton Noë ... google.com, pub-1033432903517354, DIRECT, f08c47fec0942fa0