Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

Goedemiddag,

Vorig jaar heeft iemand in een draadje over belastingen in FR en aftrek bijdrage aan het ZIN het volgende bericht geplaatst:

=========================

Conciliateur Fiscal Departemental

 

“S’agissant de votre demande de déduction des cotisations de sécurité sociale versées aux Pays-Bas de revenu brut que vous déclarez en France en 20.., il convient de préciser que les articles 83-10 et 10-O bis du Code Générale des Impôts (CGI) stipulent que depuis l’imposition des revenus de l’année 2004, les cotisations de sécurité sociale (régime général et régimes spéciaux, y compris les régimes étrangers de sécurité sociale auxquels les salariés restent affiliés dans leur pays d’origine) sont déductibles sans limite de la rémunération brute.
Ainsi, la contribution à titre obligatoire au titre de la loi sur l’assurance Soins de santé des Etrangers (partie proportionnelle aux revenues et partie fixe) entre dans la catégorie des cotisations déductible des revenus bruts déclarés en France puisqu’ils ont déjà subi un prélèvement dans le pays d’origine en l’occurrence les Pays-Bas.”

============================

Is het mogelijk om hiervan een goede bronvermelding te krijgen? Ik zit nl. met eenzelfde probleem.

Bij voorbaat mijn dank!

Philip van Tienhoven

mél: philip.v.tienhoven@gmail.com

Weergaven: 980

Rubrieken,

(klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek)

20160822, Geldzaken

Reactie van Sher op 23 Augustus 2016 op 8.44

Over dit onderwerp is de laatste jaren veel geschreven in dit forum en andere forums van Nederlanders in France, dus even zoeken en U krijgt veel antwoorden...

Succes

Reactie van Louise (68) op 23 Augustus 2016 op 9.03

Bron: = de tekst van de wet aangehaald door de Conciliateur Fiscal (les articles 83-10 et 10-O bis du Code Générale des Impôts (CGI)): zie onder  1°0 Bis

https://www.legifrance.gouv.fr/affichCodeArticle.do?cidTexte=LEGITE...

Reactie van JoJo op 23 Augustus 2016 op 13.29

Aangezien de belastingen bij ons wat ingewikkelder in elkaar zitten, gaat mijn man ieder jaar naar de belastingdienst met alle papieren en laat het daar invullen. Voor zover ik weet worden ieder jaar de premies afgetrokken van het brutoloon door de belastingdienst die dus het formulier invult. 

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

SNELMENU

SPONSOR | ENTREPRISE

© 2021   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden