WebT@lk KennisC@fé
 
AANKONDIGING

Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!


Wij hebben het verzoek gehad van onze gemeente om elektriciteitskabels door onze wei te laten lopen. Nu lopen deze kabels bovengronds. Het ERDF is deze in ons dorp aan het vervangen voor ondergrondse kabels. Het betreffen kabels met 20.000 volt. Heeft iemand hier ervaring mee? Voor- en nadelen?

Mvgr, Paul

Weergaven: 1269

Rubrieken,

(klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek)

20150630, Bouw, Overheid

Reactie van Jan Pompe op 1 Juli 2015 op 0.20

Dag Paul,

Je zou het aan een bouwbioloog kunnen vragen, bijvoorbeeld  info at debouwbioloog.nl

Groeten,

Jan

Reactie van leroux op 1 Juli 2015 op 1.25

voordeel dat je in de winter/storm niet zonder stroom komt te zitten

Reactie van edith janzen op 1 Juli 2015 op 11.22

Nadeel is dat je in een zone eromheen niet mag graven of bouwen. Als dat toch niet de bedoeling is, dan lijkt er geen bezwaar te zijn. Toen ze bovengronds liepen, waren er ook beperkingen. Het zelfde geldt voor de toegang ertoe die ERDF altijd moet hebben voor reparties.     

Reactie van Rob van der Meulen op 1 Juli 2015 op 15.30

Voor wat Frankrijk betreft hebben de Chambres d'agriculture in de Picardie het tien jaar geleden allemaal op een rij gezet. Vijf-en-dertig pagina's leesvoer voor binnen, het is nu toch te heet om buiten iets zinnigs te doen.

Neem aan dat er in de procedures sinds 2005 niet al te veel zal zijn veranderd, ook al staat als co-auteur de EDF genoemd, en nog niet de ERDF. Google riep me opgewekt toe nog 48.000 andere resultaten te hebben gevonden voor de termen: ERDF  ligne moyenne tension  enterré dans mon terrain réglementation. Voor de doorzetters onder de lezers zullen we maar zeggen.

Reactie van Johanna op 1 Juli 2015 op 15.52

Wij hebben hetzelfde verzoek gehad en bij ons gaat de kabel in het najaar onder de grond.  Ik vind het wel een prettig idee dat je tijdens stormen niet opeens zonder electrictieit zit (is nog nooit gebeurd, maar toch). Bovendien gaan die lelijke pilonen nu weg.  Tijdens ons overleg vroeg ik ook of de laatste paal, vlak tegen ons huis,  ook niet weg kon. Dat kon blijkbaar niet omdat er nog een verbinding moest blijven naar de bas-tension.  Dat moest ik dan maar aan de mairie vragen.

Vervolgens bij de mairie gevraagd of de rest(10 meter) ook niet onder de grond kon,  Het kan wel maar dan moet je het zelf betalen. Maar deze ingenieur zei mij wel dat de ERDF best wel die laatste paal ook kon weghalen en zolang ik niet geteked had kon ik dat gewoon eisen, want "ze" vinden het niet leuk als iemand de zaak tegen houdt. 

Aldus geschiedde en nu gaat de laatste paal ook weg.

Reactie van Susan op 1 Juli 2015 op 18.42

wauw Johanna dat was dus een heel goed advies.

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

WELKOM BIJ ONS FORUM

  * = inloggen nodig

✔️ PLAATS BERICHT

✔️ PLAATS ADVERTENTIE

✔️ BEKOSTIGING

✔️ DONEER

(LATEN WE SAMEN DE KOSTEN DRAGEN)

GESELECTEERD

Foto's

  • Foto's toevoegen
  • Alles weergeven

© 2021   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden

Anton Noë ...