NEDERLANDERS.FR

Hét netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - Zegt het voort !

Met ingang van 1 januari 2013 emigreren mijn vrouw en ik naar Frankrijk. We laten ons uitschrijven uit de Gemeentelijke Basis Administratie in Amsterdam en inschrijven in de woongemeente in Frankrijk. Dat brengt een aantal vraagstukken met zich mee waarop ik tot nu toe niet een eenduidig antwoord op heb gekregen van de verschillende overheidsdiensten en/of websites. Het gaat hierbij vooral om fiscale en sociaal verzekeringstechnische kwesties zoals de zorg verzekeringen. Ik neem aan dat er anderen zijn die ook in deze situatie (hebben) verkeerd.

Onze situatie is als volgt: met ingang van 1-1-2013 ga ik met (pré)pensioen en ontvang het pensioen van het ABP. 

De eerste vraag is: In welk land zijn wij belastingplichtig. De belastingdienst, afdeling buitenland te Heerlen, geeft aan dat in een verdrag met Frankrijk is vastgelegd dat wij op het moment van vestiging in Frankrijk belastingplichtig zijn in Frankrijk. De website waar zij naar verwees www.vertreknaarhetbuitenland.overheid.nl geeft echter andere informatie. Daar wordt gesteld dat wij in Nederland belastingplichtig zijn omdat de inkomsten vanuit Nederland worden genoten. Het ABP heeft ook op basis van mijn situatie aangegeven dat zij belasting en premies inhouden. Kan er een situatie ontstaan van dubbele belastingen zowel in Nederland als in Frankrijk? Wie weet hier vanuit zijn/haar situatie op basis van eigen ervaring en/of kennis iets over te zeggen.

Van het College voor zorgverzekeringen (CVZ) heb ik voor mijn vrouw en mij formulieren 121 gekregen waarmee wij ons kunnen melden bij een caisse primaire d'assurance-maladie. Met de nog aan te vragen European Health Insurence Card (EHIC) maken we dan aanspraak op vergoeding van de in Frankrijk gemaakte ziektekosten. Het CVZ geeft opdracht aan het ABP om de nominale en procentuele premie ziektekostenverzekering in te houden op het pensioen. Dat klinkt op zich mooi.

Mijn vraag is: werkt het ook zo goed of stelt bijvoorbeeld Frankrijk ook een ziektekostenverzekering aldaar verplicht? Betaal je op een gegeven moment dubbel zowel in Nederland en in Frankrijk.

Ontvang graag een reactie als hier ervaring mee bestaat.

Met vriendelijke groet,

Gerard van Blanken

yog@upcmail.nl

Weergaven: 3633

Rubrieken,

(klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek)

20120925, Geldzaken, Overheid

Reactie van Louise (68) op 25 September 2012 op 19.50

Gerard, op deze  site wordt zo goed als /zo niet alles uitgelegd: http://www.infofrankrijk.com/pagina/Ziektekosten/3369/ succes met je emigratie.

Reactie van cor schuilenburg op 25 September 2012 op 20.01

Goeden dag.
Vraag ,indien van toe passing,hebben jullie al vervoer voor de inboedel?
Groet Cor Schuilenburg
0031613158364

Reactie van ineke blom op 25 September 2012 op 20.12

Ik lees "inschrijven in de woongemeente in Frankrijk" Helaas pindakaas, inschrijven in een gemeente dat kennen ze hier niet. Je kunt je we laten registreren als 'stemmer'. Dan kun je stemmen voor de gemeente waar je in woont en voor europa.

Reactie van ineke blom op 25 September 2012 op 20.13

wil je trouwens best ook wat info geven over onze soelaas met de zorgverzekeringen. mail me

Reactie van Gerard van Blanken op 25 September 2012 op 20.50

Dag Louise,

Dank voor je waardevolle verwijzing.

Gerard

Reactie van Tessa48 op 25 September 2012 op 22.20

Een ABP uitkering is belastbaar in NL (art.19 verdrag). Als men ook nog kiest voor binnenlands belastingplichtige kan men ook van de NL-voordelen gebruik maken.

Het bedrag aan NL belasting is aan te geven op het jaarlijks in te vullen Franse aangiftebiljet en wordt dan uitgesloten van franse INKOMSTEN-belasting

Wellicht is het raadzaam de expert bij uitstek, Rob van Schijndel, hierover te contacten.

Reactie van Fred N. Bakker op 26 September 2012 op 9.37

Hallo Gerard,

Inschrijven in de Gemeente waar jullie gaan wonen, kan niet. Jullie moeten je wel melden bij de Mairie om aan te geven dat jullie permanent woonachtig zijn in Frankrijk. Neem even een uitschrijvingsbewijs mee van je oude Gemeente in Nederland. Napoleon heeft ooit het bevolkingsregister uitgevonden, maar is in Frankrijk niet of nauwelijks van toepassing. Over dit onderwerp zijn jullie al uitvoerig ingelicht door andere leden over dit topic. Het is inderdaad belangrijk dat het ABP de ziektekostenpremies cq. bijdragen in gaat houden. Het jammere is dat de AWBZ bijdrage die verplicht door het ABP wordt ingehouden, geen nut heeft in Frankrijk. Men noemt het dan ook een "solidariteitsbijdrage" tav de in Nederland ingezetenen. Dit discussiepunt is al meerdere malen op deze site uitvoerig behandeld. Je kunt ertegen in beroep gaan bij het CVZ, maar je loopt tegen een muur. Het is slechts een uitvoeringsorgaan welke deze regels opgelegd hebben gekregen en moet uitvoeren. De EHIC wordt automatisch je toegezonden van het CVZ. Meestal tegen het einde van het jaar. Mochten jullie deze niet ontvangen, dan moet je de EHIC aanvragen bij het CVZ. Eén telefoontje is voldoende. Wat betreft bijverzekeren in Frankrijk, kan een dure grap zijn. Kan oplopen naar gelang het pakket naar zo'n € 125 p.p. per maand. Heeft toch weer zijn voordelen omtrent de vergoeding die daar tegenover staat bij bijv. tandartsbezoek of iets dergelijks.

Belastingtechnisch is het belangrijk om je uit te schrijven in Nederland en aan te melden bij de belastingdienst in Frankrijk. Dit heeft zijn voordelen als je een eigen huis in Frankrijk bezit, en wel om de navolgende reden. Als men minimaal twee jaar belastingplichtig in Frankrijk is geweest en men onverhoopt moet terugkeren naar Nederland, het huis in Frankrijk is verkocht, om wat voor reden dan ook, vervalt de inhouding op de plus value (meerwaarde bij verkoop). Deze kan fors zijn, vooral de eerste jaren. Ingewikkelde materie, toch wel. 

Trouwens een mooie Alaskan Malamute!! Wij hebben dit soort honden al zo'n 30 jaar. Zeer karaktervol en een "beetje" eigenwijs.

Suc6.

Mr. F.N.Bakker, Corrèze (19)

Reactie van Tessa48 op 26 September 2012 op 9.43

Zoals gesteld, uitschrijven als belastingplichtige in NL, bij een ABP-uitkering, is niet mogelijk. In het belastingverdrag NL-FR (art.19) is geregeld, dat het "overheidspensioen" in NL belastingplichtig is en blijft.

Daarbij is het wel verplicht U tevens aan te melden bij de Franse belastingdienst.

Reactie van Fred N. Bakker op 26 September 2012 op 10.25

Antoine47,

Als dit zo is (art. 19) dan is dat jammer als men een uitkering van het ABP heeft tav de Plus Value bij eventuele verkoop en terugkeer naar Nederland. Ken trouwens ambtenaren met een uitkering van het ABP welke zich belastingtechnisch hebben laten uitschrijven uit Nederland. Dat is heb dan wel gelukt om één of andere reden.

Groeten

Mr. F.N.Bakker, Corrèze (19)

Reactie van ineke blom op 26 September 2012 op 10.43

Als je in FR woont ben je verplicht aangifte te doen bij de FR belastingen. Wij doen dat ook al jaren. Maar omdat wij belasting in NL betalen (o.a. over ons ABP pensioen) hoeven we in FR niets te betalen. We krijgen dus elk jaar een mooi belastingformulier van de FR belasting waarop staat dat wij zéro hoeven te betalen! We hebben daarnaast een klein theaterbedrijfje, dat niets opleverd, maar ons wel uit de CVZ ellende houdt (Wij hebben trouwens onlangs afscheid genomen van onze Akita Inu, . Ook karaktervol en zéééér eigenwijs)

Hieronder is plaats voor een reactie

  • Blijf bij het onderwerp.
  • Wees constructief en vriendelijk.
  • Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld.

Onze huisregels ...

Bent u de plaatser van dit bericht? Reageer dan ajb op de gegeven reacties en adviezen.

Je moet lid zijn van NEDERLANDERS.FR om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van NEDERLANDERS.FR

WELKOM BIJ ONS FORUM

  * = inloggen nodig

GESELECTEERD

--

© 2020   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden

Anton Noë ... google.com, pub-1033432903517354, DIRECT, f08c47fec0942fa0