Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

Kindernevendienst in de Nederlandse Protestantse Kerk van Parijs

Beste ouders,

Op 2 september beginnen wij in de Nederlandse Protestantse Kerk weer met kindernevendiensten. Voor kinderen die nog nooit geweest zijn, een mooi moment om eens te komen kijken.
De kindernevendiensten hebben het hele jaar plaats op elke eerste, derde en vijfde zondag van de maand, met uitzondering van de schoolvakanties. Tijdens die diensten zitten de kinderen eerst met hun ouders in de kerk. Voordat de Dienst van het Woord begint (lezingen, preek), steken de kinderen hun eigen kaars aan en gaan met de kindernevendienstleiding naar hun eigen zaaltje. Daar bespreken ze op ludieke manier wat er in de kerk ook besproken wordt: we lezen uit de kinderbijbel, zingen soms, praten over het verhaal, knutselen iets of doen een spel. Het doel van deze kindernevendiensten is om de kinderen vertrouwd te maken met de kerk, de bijbel, de gemeente... De kinderen leren dat ze het recht hebben op het stellen van vragen en het hebben van een eigen mening.
In onze gemeente gebeurt dit alles in het Nederlands, maar het overgrote deel van onze kinderen is in de eerste plaats Franstalig. Er is dus wel ruimte voor vragen in het Frans, uitleg en vertaling. De kinderen komen voor het einde van de kerkdienst weer terug in de kerk. Na de kerkdienst is er altijd lekker op z'n Nederlands koffie en thee om nog even samen na te praten.
Op http://ern.paris.free.fr/index.php kunt u meer informatie vinden over onze gemeente en als u nog vragen heeft kunt u contact opnemen met jeugd.ern@gmail.com.

misschien tot 2 september?

Vriendelijke groeten,
Comité kindernevendienst ERN

Diensten elke zondag om 9h45
Eglise Luthérienne de la Trinité
172 Boulevard vincent Auriol
75013 Paris (métro Place d'Italie)

Weergaven: 264

Rubrieken,

(klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek)

20120828, Clubs, Verenigingen en Bijéénkomsten, Kinderen, Parijs

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

SPONSOR | ENTREPRISE

N26 IN FRANKRIJK


Foto's

  • Foto's toevoegen
  • Alles weergeven

© 2021   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden