Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

Zijn er op dit mooie forum ervaringsdeskundigen die dit jaar hun 2e huis in FR verkocht hebben? (Ik heb inmiddels wel de oudere postings doorgenomen)

Het gaat mij om het percentage van de Plus Value (PV) over de sociale verzekeringen. Zover ik heb kunnen ontdekken is dit nog steeds een "solidariteitsbijdrage" van 7,5%, indien je in NL sociaal verzekerd bent (geweest).

Heeft de notaris nog steeds een verklaring van beide echtgenoten (indien van toepassing/gemeenschap van goederen)  van het SVB in het frans nodig om niet het hogere tarief van 17,2% te moeten berekenen?

Zijn er nog meer kosten aftrekbaar van de berekende PV belasting behalve de SPANC en DDT?

alvast dank voor uw evt reactie......

Weergaven: 1140

Rubrieken,

(klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek)

20211025, Geldzaken, Overheid, Woningen Algemeen

Reactie van Jeannette op 25 Oktober 2021 op 17.37

Ja, het is nog altijd die 7,5%. Of de notaris een verklaring van het SVB eist is aan de notaris dus daar valt niets over te zeggen. Vraag eerst aan je notaris en ga anders naar een ander. 

Dit geldt als je op moment van verkoop in het buitenland woont.

Kosten SPANC en DDT aftrekbaar? 
In principe niet maar als je notaris het er mee eens is zou ik er niets van zeggen...

Reactie van Jeannette op 26 Oktober 2021 op 10.24

https://droit-finances.commentcamarche.com/contents/9887-plus-value...

https://www.impots.gouv.fr/portail/international-particulier/plus-v...

https://www.impots.gouv.fr/portail/particulier/questions/je-vends-m...

https://www.pap.fr/vendeur/taxe-plus-value/les-cas-dexoneration-de-...

Voor de aftrek van de gemaakte verbeteringen geldt; of de facturen of de aankoopprijs wordt verhoogd met 15 % (waardoor het verschil tussen verkoop- en aankoopprijs verlaagd wordt, ofwel de plus-value wordt kleiner)

https://www.pap.fr/vendeur/taxe-plus-value/les-cas-dexoneration-de-...

4° Des dépenses de construction, de reconstruction, d'agrandissement ou d'amélioration, supportées par le vendeur et réalisées par une entreprise depuis l'achèvement de l'immeuble ou son acquisition si elle est postérieure, lorsqu'elles n'ont pas été déjà prises en compte pour la détermination de l'impôt sur le revenu et qu'elles ne présentent pas le caractère de dépenses locatives. Lorsque le contribuable, qui cède un immeuble bâti plus de cinq ans après son acquisition, n'est pas en état d'apporter la justification de ces dépenses, une majoration égale à 15 % du prix d'acquisition est pratiquée. Cette majoration n'est pas applicable aux cessions d'immeubles détenus directement ou indirectement par un fonds de placement immobilier mentionné à l'article 239 nonies ;

uit: https://www.legifrance.gouv.fr/codes/article_lc/LEGIARTI00002507354...

Reactie van twins op 26 Oktober 2021 op 11.09

Mijn notaris vroeg vorig jaar dit formulier in te vullen als bewijs dat wij sociale lasten in Nederland verschuldigd waren:

Attestation_sur_honneur-Exoneration_CSG_CRDS-1.PDF

Reactie van jaap op 26 Oktober 2021 op 11.24

de kosten voor verplichte keuringen zijn welzeker aftrekbaar  Jeanette:

Conformément à l’article 41 duovicies H CGI annexe 3 :

o.a.:

les frais liés aux certifications et diagnostics rendus obligatoires par la législation en vigueur au jour de la cession

Bij verkoop is een keuring van de fosse (septique of toutes eaux) door de SPANC EN een DDT voor termieten, elektra en ERP (état des risques et polutions) en voor oudere huizen ook lood en asbest verplicht. En dan moet de acte passeren binnen een half jaar, want het termieten certificaat is maar een half jaar geldig.

Reactie van Jeannette op 26 Oktober 2021 op 12.20

Ik heb niet begrepen dat je de rapporten bedoelde met de facturen van de SPANC en DDT Jaap.
Hoe dan ook, je hebt alle info.
En ja, de notaris kan je ook een verklaring op erewoord voorleggen ter ondertekening zoals bij Twins het geval is. Wat de notaris van je gaat verlangen is dus geen zinnig woord over te zeggen, de notaris moet zich er van overtuigen dat jij elders sociale lasten afdraagt oftewel sociaal verzekerd bent, hoe de notaris dat doet is niet vastgelegd, dat is aan de notaris om te beslissen.

Alle verplichte rapporten hebben een beperkte geldigheidsduur. 

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

SNELMENU

SPONSOR | ENTREPRISE

© 2021   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden