Zorgverleners, vrijwilligers, non-profit dienstverleners en particulieren betalen

slechts €1,- voor een permanente vermelding.Interessante mogelijkheden voor ondernemers. Wordt snel en eenvoudig zichtbaar voor land- en taalgenoten in Frankrijk.

Meld je aan


www.nederlanders.fr

Het netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk







Wij staan op het punt onze Chambres d'hôtes te verkopen. Wij zijn in Frankrijk vanaf 2008 ingeschreven.

Mijn vraag is moet er plus value betaald worden over het gedeelte van het huis wat verhuurd wordt/werd als Chambres d'hôtes?

Wij wonen zelf ook in het huis en het is ons maison principale.

Merci d'avance,

Marianne

Weergaven: 1261

Tags: 20180809, Geldzaken, Overheid, Woningen Algemeen

Reactie van Jeannette op 9 Augustus 2018 op 21.11
Het is erg ingewikkeld en helemaal afhankelijk van de chambres d'hotes of deze onderdeel uitmaken van je woning en of je die dan gedurende bijvoorbeeld alleen de zomer verhuurd of dat het een apart gedeelte is waar je nooit privé gebruik van maakt en hoe je dit uitbaat; sarl of privé.
Enfin, vraag het je notaris die weet er alles van en moet de aangifte uiteindelijk doen.
Reactie van Marianne op 10 Augustus 2018 op 9.38
Dank alvast voor je antwoord Jeanette.
Reactie van Oscar de Pater op 10 Augustus 2018 op 10.02

@Marianne: was het al een chambres d’hotes toen je het kocht? 

Ik neem aan dat toen je het kocht die (bij)gebouwen al bestonden? Ik verwacht eigenlijk dat jullie met een huis met bijgebouwen als domicile geen plus value betalen als deze bijgebouwen op hetzelfde notarieel document staan.....maar houdt ons svp op de hoogte!

Reactie van Arthur op 10 Augustus 2018 op 11.11
Als het gedeelte voor chambres/ gites e.d geregistreerd staat voor gebruik als bedrijf, moet je hierover (bij overwaarde) plus value betalen. Hoe die overwaarde moet worden vastgesteld is weer een ander verhaal.
Reactie van edith janzen op 10 Augustus 2018 op 11.19
Let op welke notaris je vraagt. Notarissen in Fr. doen er alles aan om zo veel mogelijk plus value binnen te halen. (binnenhalen voor de Impots, het lijkt soms net of zij zelf een percentage krijgen hiervan) CdH is altijd een deel van de woning, alsof je er zelf woont ook. Volgens de regels telt de oppervlakte/waarde daarvan mee als jouw hoofdwoning. Zie opm. Arthur. Notarissen maken hier vaak weer wat anders van.
Reactie van Theodora Besse op 10 Augustus 2018 op 11.43


Chambres d'hôtes worden geacht te worden uitgebaat bij de bewoners thuis, meestal in hun maison principale. Zolang het niet meer dan 5 kamers betreft in, zoals je schrijft, hetzelfde huis, en je niet meer dan 15 personen tegelijk kunt ontvangen is er dus volgens mij helemaal niets aan de hand. 

Dit is wat de wet zegt over chambres d'hôtes:

"Art. L 324-3 de la loi n° 2006-437 : "Les chambres d'hôtes sont des chambres meublées situées chez l'habitant en vue d'accueillir des touristes, à titre onéreux, pour une ou plusieurs nuitées, assorties de prestations.

Art. D 324-13 du décret n° 2007-1173 : "L'activité de location de chambres d'hôtes mentionnée à l'article L. 324-3 est la fourniture groupée de la nuitée et de petit déjeuner. Elle est limitée à un nombre maximal de cinq chambres pour une capacité maximale d'accueil de quinze personnes. L'accueil est assuré par l'habitant."

Boven vijf kamers en geschikt voor meer dan 15 personen ben je geen chambres d'hôtes meer (zie ondermeer deze website). Vragen aan de notaris is geen slecht idee, maar neem deze wetteksten mee en als zijn antwoord voor jullie negatief uitvalt, zoek dan een ander die mijn standpunt accepteert.

Reactie van Arthur op 10 Augustus 2018 op 12.08
Ja Theodora, maar als die ruimten geregistreerd zijn als bedrijfsruimte, dan gaat de plus value regeling in werking. Misschien is een oplossing om je bedrijf op te heffen, de registratie weer van functie laten veranderen en dan pas te koop zetten.
Reactie van Theodora Besse op 10 Augustus 2018 op 12.34


Tja Arthur, daarvoor hebben we simpelweg veel te weinig gegevens. We weten niet of de kamers zich in een bepaalde "bedrijfsruimte" bevinden. We weten ook niet hoeveel kamers Marianne uitbaat en of ze ontbijt serveert en beddegoed plus handdoeken levert, wat allemaal verplicht is in chambres d'hôtes.

Ik ben bij gebrek aan gegevens uitgegaan van het normale, doorsnee geval. Jouw oplossing strookt niet met wat Marianne wil: het huis verkopen als chambres d'hôtes, waarbij ze dus eigenlijk haar klantenkring en goodwill ook overdraagt. 

Waarom zou ze trouwens een deel van haar huis hebben laten registreren als bedrijfsruimte? Voor de taxe foncière of de CFE? Dat zou voor de CFE voordeel opleveren, omdat ze die als chambres d'hôtes niet is verschuldigd (zie hier), maar dan zou ze er toch de taxe foncière over moeten betalen.

Reactie van Susan op 10 Augustus 2018 op 13.57
Reactie van Arthur op 10 Augustus 2018 op 14.42

Ahh Bedankt Susan. Weer een helder stukje van Wim. 

Hieronder is plaats voor een reactie. Blijf bij het onderwerp. Wees constructief en vriendelijk. Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld. Onze huisregels ...

Je moet lid zijn van www.nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van www.nederlanders.fr

Het laatste huis


-

Google advertenties

-

-

Bestel nu!

© 2018   Gemaakt door: Anton Noë.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden