NEDERLANDERS.FR

Hét netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk

Beste mensen,
Hopelijk kan iemand mij duidelijkheid geven.
Ik ben woonachtig in Nederland. Hier heb ik ook mijn eigen bedrijf.
Nu heb ik een tweede huis in Frankrijk waar ik ook inkomsten uit heb. Dit is een draaiende chambres dhotes, gites verhuur. Dit bedrijfje is ingeschreven en ik ben daar de eigenaar van.
Nu wordt ik aangeslagen voor sociale lasten maar ik ben al goed verzekerd in Nederland aangezien ik daar ook mijn hoofd inkomen heb... Is dit juist?

Weergaven: 1542

Rubrieken,klik voor meer berichten in dezelfde rubriek

2-0170127, Geldzaken, Overheid

Reactie van En Laurenc op 27 Januari 2017 op 23.18

Ja dit is juist..

Reactie van Jeannette op 28 Januari 2017 op 9.44

Zie ook het recentetopic van Mrc: Prelevements sociaux van 22 januari op dit forum.

Reactie van les levees op 28 Januari 2017 op 11.44

"inkomen" uit Frankrijk ook sociale lasten in Frankrijk, ja dat is juist. 

Reactie van Lucas Roos op 28 Januari 2017 op 14.19

Je bent verzekerd in NL omdat je in NL woont en daar een substantieel gedeelte van je werkzaamheden verricht. Zie artikel 13, lid 2, sub a, van de EG-verordening 883/2004. Het artikel is speciaal gericht op personen die in 2 verschillende lidstaten werken buiten loondienst. Vraag een bewijs van WLZ-verzekering aan de SVB en wapper daarmee tegenover de Franse sociale instanties.
Succes!

Reactie van Lucas Roos op 28 Januari 2017 op 20.29

Voor alle duidelijkheid: je kunt maar in één lidstaat verzekerd zijn en dat is in jouw geval NL. Wat substantieel is, staat in artikel 14, lid 8 Van de EG-verordening 987/2009: minder dan 25% van je tijd of je inkomen is doorgaans niet substantieel. Ik neem aan dat je met je NL-bedrijf daar boven zit. Dus ben je niet verzekerd in FR en hoef je daar geen sociale premies te betalen over je bedrijfsinkomsten. Ik doel hier overigens niet op de premies CSG/CRDS die bij wege van aanslag worden geheven, maar op de premies van de URSSAF, RSI e.d. De premies CSG/CRDS vormen een heel ander verhaal dat met enige regelmaat breed wordt uitgesponnen op deze site. Nu niet dus.

@Pat: inkomstenbelasting over je arbeidsinkomsten betaal je doorgaans in het land waar je de arbeid verricht. In dit geval dus zowel in NL als in FR.

Hieronder is plaats voor een reactie

  • Blijf bij het onderwerp.
  • Wees constructief en vriendelijk.
  • Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld.

Onze huisregels ...

Bent u de plaatser van dit bericht? Reageer dan ajb op de gegeven reacties en adviezen.


Je moet lid zijn van NEDERLANDERS.FR om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van NEDERLANDERS.FR

-

Google advertenties

© 2019   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden

Anton Noë ... google.com, pub-1033432903517354, DIRECT, f08c47fec0942fa0