NEDERLANDERS.FR

Hét netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk

Vrienden van ons hebben een dorpshuis in Mirabel aux Baronnies gekocht en krijgen na erg veel financiële tegenslag nu weer een aanslag van bijna €3.000 voor bovengenoemde taxe. Het huis is nog lang niet klaar dus niet bewoond. Kent iemand deze taxe? Bijvoorbaat dank voor enige opheldering. Lia

Weergaven: 1308

Rubrieken,klik voor meer berichten in dezelfde rubriek

20140122, Geldzaken, Overheid, Woningen Algemeen

Reactie van Susan op 22 Januari 2014 op 11.21
Reactie van Lia Hemerik op 22 Januari 2014 op 11.37
Suzanne bedankt voor de snelle reactie. Ik heb het totaal doorgestuurd naar onze vrienden. Is dit geen taxe voor mensen die hun huis willen verhuren?
Lia
Reactie van Lucie Schagen op 22 Januari 2014 op 11.44

Ik heb de website gelezen. Er komt een bedrag van 3000 euro in voor , voor het plaatsen van een caravan of mobiel home of zelfs een tent. Zou dat het geval zijn?

Reactie van Louise (68) op 22 Januari 2014 op 11.44

Dit is een belasting toegepast bij elke bouwaanvraag of verbouwdeclaratie (de eerste zin in Suzanne's site)

Reactie van willem op 22 Januari 2014 op 13.10

Beste Lia

Deze taxe is in 2012 ingevoerd en vervangt een aantal andere belastingen. Wij hebben een tuinhuis en een broeikas gezet en dat ging om bedragen van 100 tot 200 euro. Als je precies wilt weten hoe de  regeling is moet je even bij de collega's van Wonen en Leven in Frankrijk kijken. Daad staat de opbouw uitgelegd. Simple gezegd komt het neer op het aantal te bouwen/verbouwen maters maal een landelijk normbedrag per meter maal een gemeentelijkpercentage. Ik heb bedragen gelezen bij woningen van 4.000 tot 6.000. Net als de bouwvergunning voor ons huis kunnen ze die opleggen als het nog niet klaar is. William 

Reactie van Susan op 22 Januari 2014 op 13.24
Belastingen en heffingen onder deze rubriek in wonen en leven in Frankrijk.
Reactie van willem op 23 Januari 2014 op 6.32

Lia, even een kleine aanvulling. Gisteren sprak ik de secretaresse van ons dorp en toen kregen wij het over deze belasting. Zij vertelde dat als alles goed gegaan is de mensen het bij ede start eigenlijk zouden moeten weten dat de aanslag volgt. Je schrijft verbouwing dus er zal waarschijnlijk een vergunning aangevraagd zijn. Bij de toekenning hoort dan te staan dat er een aanslag zal volgen voor .... ad .... Maar volgens haar is dit geen formele eis en kun je er geen rechten aan ontlenen. Daarnaast kan het zijn dat de verbouwing al aangevraagd is voor de invoering van deze nieuwe belasting. Actief als onze Danielle is belde zij mij enkele uren later om mede te delen dat zij even een vergunning in ons dorp gecontroleerd had die voor enkele maanden afgegeven is. Daar stond niets in over de nota die zou volgen dus zou zij dit in de gaten houden voor de toekomst en voor deze bouwvergunning heeft zij gelijk nagevraagd wat de belasting wordt en gaat deze week even naar de mensen om uit te leggen dat zij wel rekening moeten houden met een aanslag ad ... die alsnog zal volgen. William

Reactie van Lia Hemerik op 23 Januari 2014 op 9.33
Ik wil iedereen bedanken voor de reacties op mijn vraag van de taxe. Alle informatie is aan onze vrienden doorgegeven. Omdat ik recent pas lid ben, en niet gewend ben op deze manier te communiceren, bedank ik dus op deze manier. Er kleven nog meer problemen aan deze kwestie waar ik later op terug wil komen.
Groet Lia (dep. 26)
Reactie van Harry Berkelmans op 24 Januari 2014 op 14.20

Goedenmiddag Lia, ik denk dat ik weet waarover het gaat. Ik heb hetzelfde meegemaakt ongeveer 10 jaar geleden, alleen was het toen Euro 6000,00. Wij hadden een boerderij verbouwd maar die stond nog als woning in de boeken. Maar toen ik de ruïne een zeer oud maison de Maître ging verbouwen i.p.v. slopen, kreeg ik die aanslag, en wat bleek, de ruïne was al die tijd gebruikt als stalling voor landbouwmachines en daar betaal je geen belasting voor. Maar nu ik het in ere herstelde , weer als woning, moest dat veranderd worden. Op z'n Frans dus, en nu woon ik erin. Toen was het ook een rib uit mijn lijf. Sterkte . Groeten Harry

Reactie van Lia Hemerik op 30 Januari 2014 op 17.01
Goedemiddag, kan iemand mij uitleggen hoe ik op deze site moet inloggen? Ik krijg steeds de melding dat mijn wachtwoord niet goed is, wat niet klopt, het is correct. Of er wordt gevraagd me aan te melden als lid. Na veel geklik etc. krijg ik uiteindelijk dit kadertje met mijn roos. Ik had al een soortgelijke tekst als deze, maar kreeg reacties van mensen die reageerden op het tijdelijk plaatsen van een caravan op privé terrein. Nu heb ik een ander wachtwoord aangemaakt.
Ik hoop dat iemand mij kan helpen, ik ben weliswaar geen computerdeskundige, echter ik dacht dat ik wel een berichtje kon plaatsen. Bij voorbaat mijn dank. Lia

Hieronder is plaats voor een reactie

  • Blijf bij het onderwerp.
  • Wees constructief en vriendelijk.
  • Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld.

Onze huisregels ...

Bent u de plaatser van dit bericht? Reageer dan ajb op de gegeven reacties en adviezen.


Je moet lid zijn van NEDERLANDERS.FR om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van NEDERLANDERS.FR

Uw bijdrage aan de instand- houding van het forum

Google

© 2019   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden

Anton Noë ... google.com, pub-1033432903517354, DIRECT, f08c47fec0942fa0