NEDERLANDERS.FR

Hét netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - Zegt het voort !

Auto-entrepreneur met leverancier in Nederland - BTW

Hallo,

Binnenkort wil ik een webwinkel starten met producten die ik in Nederland wil inkopen. Daarnaast wil ik ook met mijn producten op de seizoensmarkten gaan staan. Ik wil dit naast mijn huidige franse baan doen.

Nu heb ik alleen een vraag. Is het mogelijk om als auto- entrepreneur waren te importeren uit Nederland? Als auto-entrepreneur betaal je TVA bij inkoop en wordt het niet gerekend aan de klant, ik kan me voorstellen dat de Franse fiscus er niet blij mee is als ik in Nedeland BTW betaal en niet hier in Frankrijk.

Dit is natuurlijk ook van belang voor mijn leveranciers, als zij geen BTW factureren kunnen ze later aangeslagen worden als blijkt dat wij hier ook niets afdragen.

Is er iemand die hier ervaring mee heeft en weet of de TVA op een andere manier alsnog verrekend moet worden?

Alle goede ideen zijn van harte welkom.

Emmy Lampert

Weergaven: 1673

Rubrieken,

(klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek)

20120417, Geldzaken, Midden- en Kleinbedrijf, Overheid

Reactie van Wilco op 17 April 2012 op 22.08

Import is vrij. 

Ik denk dat je gewoon BTW gefactureerd krijgt want zonder BTW nummer kunnen ze in Nederland de BTW niet verleggen.

Je draagt geen BTW af en kan het ook niet terugvragen.  

Dus alles wat uit NEderland komt is gewoon gefactureerd met 19% BTW.

Misschien kan je eens nagaan bij een expert of een andere bedrijfsvorm niet voordeliger voor je is.

Reactie van Wim van Teeffelen op 18 April 2012 op 8.07

Als je kiest voor een bedrijfsvorm die buiten de TVA valt, kun je ook geen TVA-nummer aanvragen. In sommige gevallen (lange termijn verhuur) kun je in Frankrijk als particulier wel een TV nummer krijgen, maar niet voor handelsdoeleinden.

Een ander probleem is dat je als auto-entrepreneur niet bent ingeschreven in het register van bedrijven, het RCS (vergelijk: inschrijving KvK in NL). Je bent dus niet geregistreerd als bedrijf (al krijg je wèl een SIREN-nummer, dit is nog wel eens verwarrend). Als jouw leverancier spullen levert op rekening heeft hij geen enkel instrument bij wanbetaling. Ik waarschuw Nederlandse leveranciers dan ook om NOOIT op rekening te leveren aan auto-entrepreneurs.

De oplossing is eenvoudig: inschrijven als Entreprise Individuelle (wel meer papierwerk) en desgewenst kiezen voor het régime social/fiscal.  Dezelfde fiscale voordelen als een auto-entrepreneur, maar WEL een inschrijving in het RCS. En mocht het goed gaan met de business en je boven de grens van €81.500/jaar uitkomen als omzet, dan kun je heel gemakkelijk overschakelen naar het TVA-regime. Als auto-entrepreneur mag je niet boven die grens uitkomen.

Wim

Reactie van marthe stalpers op 18 April 2012 op 9.21

In mijn geval is het andersom, ik lever soms ook in Nederland (diensten) maar koop niets in. De Franse belastingdienst heeft mij gezegd dat ik op mijn rekening mijn SIRET-nummer moet vermelden en de melding

TVA non applicable, art. 293 B du CGI

Bij inkoop-verkoop is de autoentrepreneur-vorm niet zo voordelig omdat je gaat betalen over je OMZET, en inderdaad je kunt geen BTW terugkrijgen van je inkoop, in Nederland noch in Frankrijk.

Veel info is te vinden op de site APCE, je kunt je daar ook abonneren op de nieuwsbrief.

Succes !

Reactie van Wim van Teeffelen op 18 April 2012 op 9.33

@Marthe.

Als je die diensten levert onder het statuut van auto-entrepreneur, loopt je Nederlandse opdrachtgever het risico van een naheffingsaanslag loonbelasting over aan jou uitgekeerde bedragen. Immers, jij kunt niet aantonen een 'echt' bedrijf te zijn volgens de Nederlandse definitie (immers geen 'extrait k' van het RCS) en de Nederlandse belastingdienst kan dit beschouwen als een verkapt dienstverband.

Wim

Reactie van marthe stalpers op 18 April 2012 op 9.44

Nou daar maak ik me niet druk om hoor, en mijn opdrachtgevers ook niet. Zij hebben eigen adviseurs voor werk met Nederlanders die in het buitenland wonen. Ben in Nederland ook altijd ZZP-er geweest, met of zonder VAR, ik heb voldoende opdrachtgevers.

Bedankt voor je reactie, maar ik zal hier niet verder op in gaan. Werk aan de winkel.

Reactie van Emmy Lampert op 18 April 2012 op 10.13

Fijn om zoveel reacties te krijgen. Dank daarvoor.

Het is dus niet zo simpel als ik gedacht had. Omdat het een bijverdienste voor mij is, had ik gehoopt als auto-entrepreneur aan  de slag te kunnen.

 

Reactie van edith janzen op 18 April 2012 op 10.41

Je kunt eens kijken of een EORI nummer van de franse douane nuttig voor je is.  Maar daarover zal WvTeeffelen meer kunnen vertellen. Voorts dacht ik dat je met je nr SIREN en SIRET ook nog bij de CdC geregistreerd kon worden, op vrijwillige basis.  Ook daar weer WvT vragen om advies.

Reactie van Wim van Teeffelen op 18 April 2012 op 10.54

De Chambre de Commerce coördineert slechts, maar registreert geen bedrijven, zoals de Nederlandse Kamer van Koophandel dat doet. De KvK zorgt voor inschrijving in het Nederlandse bedrijvenregister (met als bewijs: het uittreksel KvK) en zorgt voor het toekennen van een bedrijvenregistratienummer (het KvK-nummer). In Frankrijk zorgt een van de bedrijvenregisters (RCS voor commerciele bedirjven, RMA voor ambachten, etc.) voor inschrijving (met als bewijs: het extrait k/k-bis) en zorgt de INSEE voor het toekennen van een registratienummer (het SIREN/SIRET-nummer). Auto-entrepreneurs krijgen wel een SIREN-nummer maar geen extrait k/k-bis en worden dan ook niet beschouwd als een volwaardig bedrijf.

Een EORI nummer wordt automatisch gegenereerd, ook voor auto-entrepreneurs, maar de douane stelt een auto-entrepreneur gelijk met een particulier, niet met een bedrijf. Dus daar schiet je niks mee op.

Wim

Reactie van Teuny Vogel op 19 April 2012 op 8.49

Hallo Emmy,

Ik vind nergens terug in de reacties dat je geen btw betaalt als je met een frans siret/siren nummer inkoopt in het buitenland, in Nederland in dit geval. Dat is een Europese wet.

Als je zonder tva werkt, betaal je die dus ook niet in Frankrijk. Ik heb al een paar keer ingekocht in Nederland voor mijn bedrijf Amsterdam Intérieur.

Succes!

Teuny

Reactie van Wim van Teeffelen op 19 April 2012 op 9.02

@Teuny: die wet geldt alleen als je een Frans TVA-nummer hebt, een SIREN-nummer is niet genoeg. Een auto-entrepreneur krijgt geen TVA-nummer uitgereikt.

Wim

Hieronder is plaats voor een reactie

  • Blijf bij het onderwerp.
  • Wees constructief en vriendelijk.
  • Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld.

Onze huisregels ...

Bent u de plaatser van dit bericht? Reageer dan ajb op de gegeven reacties en adviezen.

Je moet lid zijn van NEDERLANDERS.FR om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van NEDERLANDERS.FR

WELKOM BIJ ONS FORUM

  * = inloggen nodig

GESELECTEERD

© 2020   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden

Anton Noë ... google.com, pub-1033432903517354, DIRECT, f08c47fec0942fa0