NEDERLANDERS.FR

Hét netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk

Dag, als nieuw lid van dit forum heb ik een vraag:
Klopt het dat er bepaalde voorwaarden zijn waaronder de plicht om taxe sur plus te betalen vervalt?

Een korte situatieschets; wij zijn 13 jaar eigenaar van een huis in Frankrijk dat we vrijwel helemaal zelf verbouwd hebben. Inmiddels hebben we een ander huis gekocht in de buurt, dat helemaal gerenoveerd moet worden. We zijn al een eind op weg: nieuw dak, nieuwe ramen, fosse septique etc, allemaal gedaan door gespecialiseerde Franse bedrijven, met facturen uiteraard.
Om dit te kunnen betalen -en omdat we geen twee huizen willen :)- staat huis nr 1 te koop. We verwachten flinke overwaarde (en dus fors bedrag taxe sur plus). Als we kunnen aantonen dat de overwaarde nodig is om de renovatie te betalen, vervalt de betaling van sur plus dan?
NB binnen enkele jaren willen we er semi-permanent gaan wonen.

Alle tips en adviezen zijn welkom.

Weergaven: 1479

Rubrieken,klik voor meer berichten in dezelfde rubriek

20191117, Geldzaken, Overheid

Reactie van Esmee Beerenschot op 17 November 2019 op 13.53

Als het je maison Principale is, maw. je woont daar 3 jaar officieel en je betaald ook al 3 jaar belasting in FR. hoef je geen sur plus te betalen. Als je er al 3 jaar woont en je betaald  pas 1 jaar al je belasting in Fr. kun je een probleem krijgen. Als je nog steeds in NL ingeschreven staat, vergeet het dan maar. Dan betaal je sur plus en is er geen enkele manier om daar een vermindering voor te krijgen, al ben je bijna failliet. Het enige wat er dan afgaan zijn de officiële facturen van bouwbedrijven, loodgieters en bouwmaterialen die  je gekocht hebt etc. Eerst was er voor buitenlanders die een huis in FR hadden nog een véél hogere sur plus dan voor Fransen zelf maar dat is geloof ik een paar jaar geleden veranderd. Daar heb je dan ontzettend veel mazzel mee. Hier op deze site is heel veel info over sur plus te vinden, ook de berekeningen. (gewoon ff met Google zoeken, kom je er zo)

Reactie van Esmee Beerenschot op 17 November 2019 op 13.58
Reactie van Wilna Maijenburg op 17 November 2019 op 14.03

Jullie hebben het huis 13 jaar, vanaf het 5e jaar wordt de plus value verminderd met 6% voor de taxe, maar voor de sociale lasten is dat maar 1.65%. Dat je de overwaarde kunt verminderen met de kosten van de renovatie van je nieuwe huis lijkt me sterk. 

Reactie van Jeannette op 17 November 2019 op 14.12

Als we kunnen aantonen dat de overwaarde nodig is om de renovatie te betalen, vervalt de betaling van sur plus dan?

Kun je misschien aangeven waar je dit gelezen hebt of waarom je dat denkt?

Hoe dan ook, de regels zijn te vinden op de volgende officiele website van de Franse overheid:

https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F10864

Reactie van Hanneke Gerritsen op 17 November 2019 op 15.13

Hallo Jeannette

Ik meen mij te herinneren dat gelezen/gehoord te hebben. En kan bij Allesfrans.com ook een artikel daarover tegen: https://www.allesfrans.com/spip/spip.php?article1862

Wij wonen in al jaren Nederland in een huurwoning, en zijn dus geen eigenaar van ons hoofdverblijf buiten Frankrijk.

Maar juist omdat ik er het fijne van weet hoop ik via dit Forum wijzer te worden.

Reactie van Hanneke Gerritsen op 17 November 2019 op 15.14

excuses, juist niet het fijne van weet :)

Reactie van Hanneke Gerritsen op 17 November 2019 op 15.21

Hallo Wilma

Nee, niet de kosten verminderen, maar het bedrag van de overwaarde direct investeren in de verbouwing/renovatie van een ander huis in Frankrijk. En niet spenderen aan een vakantie of zo. Ik vind daar wel een zeker logica in zetten, in het geval het huis gaat dienen als hoofdverblijf tenminste.

Reactie van Wil Louwers op 17 November 2019 op 15.23

@Hanneke,

Nu duidelijk is dat je bij verkoop van je woning in Frankrijk eventueel plus value mag betalen, hierbij een link naar de berekening ervan: http://plus-values.notaires.fr/simulateur/index.xhtml

Enne, wel creatief bedacht als het mogelijk zou zijn om de renovatie van een nieuwe woning te kunnen verrekenen met de te betalen plus value: dan zou de Franse belastingdienst met recht de slogan kunnen gaan voeren 'leuker kunnen we het wél maken'.......

In elk geval succes! 

Reactie van Wilna Maijenburg op 17 November 2019 op 15.28

Uit deze link blijkt dat je de plus value zou kunnen gebruiken voor een huis waar je officieel gaat wonen, maar dat doe je niet. Het is ook nog de vraag of deze informatie nog wel actueel is, altijd beter om op service public te kijken. 

Reactie van Hanneke Gerritsen op 17 November 2019 op 15.31

Wilma, ja het is de bedoeling dat we er gaan wonen. In elk geval binnen 5 jaar. Vandaar mijn interesse voor dit artikel (en deze mogelijkheid).

Hieronder is plaats voor een reactie

  • Blijf bij het onderwerp.
  • Wees constructief en vriendelijk.
  • Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld.

Onze huisregels ...

Bent u de plaatser van dit bericht? Reageer dan ajb op de gegeven reacties en adviezen.


Je moet lid zijn van NEDERLANDERS.FR om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van NEDERLANDERS.FR

Uw bijdrage aan de instand- houding van het forum

Google

© 2019   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden

Anton Noë ... google.com, pub-1033432903517354, DIRECT, f08c47fec0942fa0