Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

     

||  PLAATS BERICHT  ||  PLAATS ADVERTENTIE   ||  LIFTCENTRALE ||

Bij de verkoop van een tweede huis, dus niet hoofdverblijf, ben je verplicht plus value tax te betalen wanneer de waarde hoger is bij verkoop dan hij was bij aankoop.

Plus-values exonérées |impots.gouv.fr 

Ik weet dat je verbouwingskosten en dergelijke kunt opvoeren voor vermindering, wat je uiteraard moet kunnen aantonen.

Mijn vraag is over punt 5 van exonérées, daar staat:

cession d'un logement en France de non résidents.

Wat bedoelen ze daar precies mee? Is het een uitzondering als je verkoopt aan niet ingezetene? 

Alvast dank voor de reactie.

Weergaven: 1426

Rubrieken,

Klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek.

20220616, Geldzaken, Overheid, Woningen Algemeen

Reactie van Fabienne M op 19 Juni 2022 op 16.51

Als slechts een deel van een zin wordt vermeld, krijg je verwarring.

Hier de tekst!

Exonérations spécifiques aux non-résidents

L'article 150 U, II-2° du CGI prévoit une exonération pour les plus-values réalisées au titre de la cession d'un logement situé en France par des personnes physiques, non résidentes de France.
Cette exonération s'applique :

  • Dans la limite d'une résidence par contribuable
     
  • Et de 150 000 € de plus-value nette imposable.

Pour bénéficier de cette exonération, plusieurs conditions sont requises :
 

  • Le cédant doit être ressortissant d'un Etat membre de l'Union européenne ou d'un autre Etat partie à l'accord sur l'Espace économique européen (EEE) ayant conclu avec la France une convention d'assistance administrative en vue de lutter contre la fraude et l'évasion fiscales.
     
  • Le cédant doit avoir été fiscalement domicilié en France de manière continue pendant au moins deux ans à un moment quelconque antérieurement à la cession
     
  • La cession doit intervenir au plus tard le 31 décembre de la 10ème année suivant celle du transfert par le cédant de son domicile fiscal hors de France ou, sans condition de délai, lorsque le cédant a la libre disposition du bien au moins depuis le 1er janvier de l'année précédant celle de la cession.
Reactie van Fabienne M op 19 Juni 2022 op 16.55

Ik had die mogelijkheid om ons huis in Frankrijk als non-resident te verkopen zonder plus value.

Wij woonden in Frankrijk en emigreerden naar een ander EU-land. We hielden het huis in Frankrijk aan. Binnen 10  jaar zouden we het hebben kunnen verkopen zonder tax. 

Reactie van David op 20 Juni 2022 op 12.45

Denk dat uitschrijven uit Nederland en er een hoofdverblijf van maken voor de verkoop de goedkoopste oplossing is.. 

Reactie van Erik Reijnders op 20 Juni 2022 op 12.50
Dat hangt van je persoonlijke situatie af: hoe lang je het huis hebt, hoeveel geld je erin hebt gestopt voor verbouwing en of het gedoe van uitschrijven en inschrijven het je waard is… Even tijdelijk Fransman worden om de plus value deels te ontlopen lijkt me nogal wat
Reactie van David op 20 Juni 2022 op 12.56

Fransman worden zal niet gebeuren, want dat is nationaliseren. Maar vervroegd uitschrijven in NL en vast overgaan permanent naar Frankrijk is wat ik bedoelde.

Denk dat het een rompslomp wordt als het tijdelijk zou zijn inderdaad. 

Reactie van Elly Braat op 20 Juni 2022 op 13.04

David: u bedoelt wrs naturaliseren?

Reactie van David op 20 Juni 2022 op 13.35

Haha inderdaad, autocorrect in de bocht :P 

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

GA DIRECT NAAR:

Uw donatie is nodig

ENTREPRISE | SPONSORS

© 2023   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden