Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

     

||  PLAATS BERICHT  ||  PLAATS ADVERTENTIE   ||  LIFTCENTRALE ||

Hallo allen,

Ik ontving een offerte van een schilder hier zonder TVA berekend maar met de tekst "Autoliquidation de TVA due par le preneur". Nu reageert de schilder niet (zo snel als dat ik graag zou willen) op mijn vraag hoe dit werkt, en googlend kom ik er ook niet zo snel uit. Vandaar dus maar even hier.

Kan iemand mij vertellen als ik accoord geef op de offerte:
Of, en zo ja hoe, ik over het geoffreerde bedrag TVA moet betalen?

Bedankt alvast voor de info!

Wilco,
Ossun 65

Weergaven: 1292

Rubrieken,

Klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek.

20221107, Geldzaken, Overheid

Reactie van soraya op 7 November 2022 op 18.26

Dit is een mededeling voor het verleggen van de tva tussen 2 zelfstandigen.

Deze tekst moet vermeld worden door de onderaannemer. Dus indien deze offerte is voor schilderwerken bij jou is er tva te berekenen en heeft jouw schilder zich vergist.

Reactie van Wilco op 7 November 2022 op 18.53

Hoi Soraya,

Thx voor de reactie. Dit is dus niet gebruikelijk of zelfs mogelijk bij transactie tussen professional (de schilder) en prive persoon (ik)? Er moet dus een offerte komen waarom de TVA gewoon wordt vermeld voor ik teken en aanbetaald? Want bedrag is verder prima in orde en accoord.

Reactie van Natalie Boevé op 7 November 2022 op 19.37
Als deze beste schilder een micro entrepreneur is, mag hij geen tva rekenen. Dat heeft met de bedrijfsvorm te maken. Dus wellicht is dat uw antwoord.
Reactie van Wilco op 7 November 2022 op 19.46

Maar dan zou ze toch niet die tekst gebruiken? Maar eerder iets van "TVA non applicable" ?

Reactie van Jeannette op 7 November 2022 op 19.59

Als deze schilder een kleine zelfstandige is die geen tva hoeft te rekenen omdat hij onder een zekere omzet valt, moet er staan : TVA non applicable - article 293 B du CGI

Inderdaad heeft de huidige vermelding met onderaanneming in de bouwsector (BTP) te maken.

Reactie van Peter Jan op 8 November 2022 op 13.43

Voor de goede orde: de offerte geeft dus het totaalbedrag van de schilderwerken aan (materiaal en arbeid). 

Reactie van Wilco op 8 November 2022 op 14.03
Reactie van Stefan op 8 November 2022 op 15.11

Precies wat Soraya aangeeft; het lijkt erop dat de schilder de BTW (Nederlandse term) verlegd naar jou.

Dit kan echter alleen maar tussen ondernemers/bij onderaanneming,

Uitgaande van het hoge BTW tarief komt er dus 20% bij.

Reactie van soraya op 8 November 2022 op 17.37

Deze offerte is op gebied van tva niet correct.

Of hij je tva moet aanrekenen hangt af van zijn ondernemingsvorm. En hij is de enige die je dit kan vertellen. Sinds kort is er op de offerte verplichte meldingsplicht van je ondernemingsvorm.

Dus bel hem gewoon en dan weet je of je al dan niet tva zal betalen.

Mvg

Soraya

Reactie van Peter Jan op 8 November 2022 op 17.46

Ik heb mijn huis laten schilderen door een microentrepreneur, waarbij ik vrijwel vergelijkbare facturen kreeg.  Voor mij betekent de getoonde factuur dat het eindbedrag verschuldigd is. 

Zie ook hier: https://www.impots.gouv.fr/professionnel/questions/je-suis-micro-en...

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

GA DIRECT NAAR:

Uw donatie is nodig

ENTREPRISE | SPONSORS

© 2023   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden