Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

Donderdag 27 januari vanaf 18h00

Als beginnen docent Frans op de school Jenaplan Metameer in Boxmeer ben ik met twee collega's een schriftelijke correspondentie begonnen tussen zes klassen van onze school (1e en 2e) en van Collège Pierre de Fermat in Toulouse (5e en 4e). Elke twee maanden zullen de klassen elkaar over en weer schriftelijke producten per post toesturen. Aan onze kant wordt zo het Frans geoefend, terwijl de Franse leerlingen (begeleid vanuit de sectie Engels) in het Engels schrijven om zo hun vreemde taal te kunnen praktiseren. Dit Engels sluit aan bij het tweetalig onderwijs op onze school. Zo hopen we de leerlingen te laten ervaren dat zij op hun niveau en met de beperkte kennis van het Frans daadwerkelijk iets met het Frans in de praktijk kunnen doen.

Weergaven: 640

Rubrieken,

(klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek)

20151122, Midi-Pyrénées, Onderwijs

Reactie van Nina op 23 November 2015 op 10.32

Goed initiatief. Mijn kinderen hadden dat ook in de 5e, met jongeren van een vergelijkbare leeftijd in Duitsland. Het jaar daarop, in de 4e, is door toedoen van een enthousiaste leraar een uitwisseling tot stand gekomen, de Duitse jongeren een week hier en onze kinderen een week daar. Ze hebben het er nog over, want de manier van leven was totaal verschillend. Misschien zou je zoiets kunnen bedenken, of het de ouders suggereren.

Reactie van Ingrid op 23 November 2015 op 12.58
Super idée. De Franse kinderen worden al wat beter in het Engels maar de nederlandse kinderen kennen geen enkele vreemde taal meer behalve engels. Zelfs op een vmbo opleiding hotel/restaurant wordt geen frans meer onder wezen aldus mijn neefje in Groningen.
Ingrid Prinsesje

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

GRAND MERCI !!

SPONSOR | ENTREPRISE

© 2022   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden