Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

Graag willen wij uw aandacht vragen voor een nieuw initiatief voor en door Nederlanders en Vlamingen in Frankrijk: het vrijwilligersteam Raad&Daad. Dit team heeft als doel: praktische adviezen en hulp verschaffen aan nieuwkomers in Frankrijk door middel van persoonlijk contact in de eigen taal via email en/of telefoon.

Iedereen die nieuw in Frankrijk komt krijgt te maken met nieuwe wetgeving en andere regels dan hij gewend was. Via vragen op een forum kan je een heel eind komen, maar de dagelijkse praktijk blijkt vaak weerbarstiger. De andere taal, een heel andere cultuur en andere omgangsvormen maken dat het regelen van veel zaken in de praktijk vaak moeizaam verloopt. Ook kunnen de verschillen tussen de diverse regio's groot zijn.

Mensen die al langer in Frankrijk wonen hebben die startmoeilijkheden zelf moeten overwinnen. Maar we weten allemaal hoe plezierig het was als een vriendelijke buurman even voor je wilde opbellen, een briefje voor je wilde schrijven of even met je mee wilde gaan naar de een of andere instantie. Of als je even aan een hier al langer wonende landgenoot in je eigen taal je problemen kon voorleggen. Dát is de gedachte achter Raad&Daad: praktische hulp in alledaagse kwesties.

Inmiddels heeft Raad&Daad haar eigen website, http://www.raadendaad.eu, en alle informatie is daar te vinden. Momenteel hebben zich 41 mensen aangemeld als vrijwilliger, waarvan ook enkele leden van Nederlanders.fr. Daarmee is Raad&Daad al verspreid over een groot deel van Frankrijk. Maar we zoeken nog steeds nieuwe vrijwilligers, zodat over heel Frankrijk een netwerk kan ontstaan van mensen die het franse klappen van de zweep inmiddels een beetje kennen en weten hoe je moet omgaan met bijvoorbeeld de franse bureaucratie. Mensen die bereid zijn om anderen waar nodig een luisterend oor te bieden of een hart onder de riem te steken in het oerwoud van regelingen en bepalingen dat op een nieuwkomer afkomt.

Als u zich aangesproken voelt kunt u zich aanmelden via de aanmeldpagina op bovenstaande website.

Namens alle vrijwilligers van Raad&Daad
“Komt tijd, komt Raad&Daad!”

Weergaven: 1040

Rubrieken,

Klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek.

20140225, Overige Diensten

Reactie van RaadenDaad op 26 Februari 2014 op 12.52

Beste Anna

Als stuurteam van Raad&Daad willen wij op je opmerking reageren.

Raad&Daad bestaat uit vrijwilligers (inmiddels meer dan 40) verdeeld over heel Frankrijk. De kern is dat onze vrijwilligers kennis hebben van hun regio. Alle vrijwilligers leveren zelf een profiel aan. Deze profielen zijn voor iedereen zichtbaar op onze site raadendaad.eu Er is dus geen formele ballotage commissie. Onze vrijwilligers hebben een redelijk aantal verzoeken afgehandeld en wij zijn als stuurteam best trots op de wijze waarop onze mensen dit gedaan hebben.
Tip: kijk eens op onze site naar de profielen van de vrijwilligers. Veel van hen zijn ook actief op de diverse forums. Dat doen ze als persoon en niet namens Raad&Daad.

Wellicht heb je zelf al eens een advies gekregen van iemand die ook vrijwilliger is bij Raad&Daad.

Wij nodigen je van harte uit, zoals al gezegd, om onze site te bezoeken. Daar staan ook de meest gestelde vragen over het vrijwilliger zijn op en wellicht ben jij onze eerst volgende vrijwilliger.

Met vriendelijke groet
namens het stuurteam van Raad&Daad
Paul GJ Subelack

 

Reactie van RaadenDaad op 26 Februari 2014 op 19.03

Beste Annemieke en Tijdgat Rardy,

Hartelijk dank voor jullie fijne reactie. Zouden wij jullie kunnen verwelkomen als onze volgende vrijwilligers?

Met vriendelijke groet
namens het stuurteam van Raad&Daad
Paul GJ Subelack

Reactie van RaadenDaad op 27 Februari 2014 op 22.34

Beste mensen,

hartelijk dank voor de positieve reacties en complimenten. Het betreft niet alléén mijn persoon, maar de alle vrijwilligers. Vandaag hebben wij de 44ste vrijwilliger kunnen begroeten.

@John,
Hartelijk dank voor jouw bericht.
Via onze contactpagina hebben wij meer aanmerkingen gekregen op de werking van onze zoekmachine. Wij hebben besloten om de zoekmachine tijdelijk te verwijderen en eerst te bekijken hoe we de zoekfunctie kunnen optimaliseren.

Met vriendelijke groet
Namens het stuurteam van Raad&Daad
Paul GJ Subelack


Overleden
Reactie van Susan op 20 December 2015 op 15.54

ik heb een prangende vraag mijn vriendin heeft haar man plotsklaps dood gevonden in de tuin zij hebben geen kinderen nu moet ze erfrecht betalen over de waarde v.h. huis dat is toch niet waar? zij is zijn vrouw die erft toch alles dat, hadden ze al jaren geleden geregeld bij de notaris

Reactie van RaadenDaad op 20 December 2015 op 19.06

Beste Susan,

Dat is een harde klap voor uw vriendin, hopelijk kan ze het allemaal

goed verwerken.

Voor een antwoord op uw vraag kunt u via onze site met één van onze vrijwilligers contact opnemen. 

Veel sterkte en succes gewenst.

Stuurteam Raad&Daad

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

GA DIRECT NAAR:

ENTREPRISE | SPONSORS

© 2022   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden