NEDERLANDERS.FR

Hét netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - Zegt het voort !

Wij hebben een afwijzing gehad van het DDT 47 nav onze melding om een kleine camping (<6 plaatsen) te gaan beginnen. Op ons terrein van 2,5 ha is een kleine rotswand. Nu zou het kunnen dat hier rotsen loskomen en naar beneden rollen een gevaar voor "alle" tenten en caravans. Wij willen hier bezwaar tegen in dienen. Wie heeft iets dergelijks ook bij de hand gehad en weet de beste stappen te nemen?
Karla Wagenar

Weergaven: 348

Rubrieken,

(klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek)

Midden- en Kleinbedrijf, Overheid

Reactie van Paula Verbiest op 16 September 2010 op 22.48
Staat er op de afwijzing niet of en hoe je bezwaar kunt maken? Zou je niet eerst maatregelen nemen om eventueel loskomend gesteente tegen te houden? In Italie zie je vaak netten die tegen de rotswanden zijn gespannen.
Reactie van Karla Wagenar op 17 September 2010 op 7.33
Er staat idd in de afwijzing dat je bezwaar kunt maken, maar een duidelijk procedure staat er niet bij. Zijn nu idd ook bezig (via tip van een kennis) om te kijken of we iets met die netten kunnen. Maar ja, vooreen camping voor ca. 6 plaatsen lijkt het financieel niet de moeite waard. Daarnaast hebben we zo'n groot terrein terwijl die wand en eventuele uitrol van "eventuele" rotsen een kleinere ruimte inneemt. Wordt vervolgd, maar bedankt voor je reactie!
Reactie van Babs Mollema-Schmidt op 17 September 2010 op 8.49
Hallo Karla,

Ook wij zijn tegen vele drama's aangelopen toen we hier onze camping declarative zijn begonnen. Het beste advies dat ik je kan geven is inderdaad zoals Roos schrijft......... neem de franse houding aan, vooral geen haast hebben of kordaat gedrag vertonen, dat vinden de Fransen echt helemaal niets!
Dus afwachten (kan zo twee jaar duren) en met een grote fles whisky naar de burgemeester. Als je die op je hand hebt, is er veel meer mogelijk. Dan kan je gewoon je gang gaan zolas wij dat nu ook doen na een strijd van jaren over een schuur die te dicht bij de camping stond?! Misschien kan je onder de rotswand een parkeerplaats/weitje met kippen/schapen/moestuin maken? Zo geef je duidelijk aan dat het niet bij de camping hoort.

Succes an als je vragen hebt, mail me maar,

Babs Mollema www.pebru.nl
Reactie van Wim van Teeffelen op 17 September 2010 op 8.50
Hoezo afwijzing? Een mini-camping hoeeft alleen maar aangegeven te worden, er hoeft geen vergunning te worden aangevraagd. Voor een sterren-camping moet wel een vergunning worden aangevraagd en daar zit geen minimale grootte aan. Weet je zeker dat je de juiste procedure hebt gevolgd?
Dat alles ontslaat een mini-camping niet van de algemene hygiene en veiligheidseisen. Het is mogelijk dat na controle de situatie op het terrein als onveilig wordt bestempeld, maar dat is na controle, niet op papier!

Wim
Reactie van Babs Mollema-Schmidt op 17 September 2010 op 8.59
Inderdaad hebben wij het na de strijd opgegeven om een officiele camping te zijn met 12 plaatsen en zijn overgegaan op de formule van camping declarative (6 plaatsen en alleen open in Juli en Augustus) omdat je dit alleen maar bij (diezelfde inmiddels bevriende) burgemeester aan hoeft te geven. Niets voorschriften e.d. zoals 1,1 toilet maakt 2 toiletten, handicapten voorzieningen, afwatering en betonnenplaat voor de vuilnis, enzo enzo. Je komt om in de regelementen.

Natuurlijk dien je er zorg voor te dragen dat er aan de veiligheid is gedacht, maar dat is ook een kwestie van logisch nadenken. Maar nogmaals als je probeert je best te doen voor de gemeenschap waar je woont (.b.v. door te participeren met de Telethon die er binnenkort aankomt) gaan er een hoop deuren voor je open.

Nogmaals succes, Babs
Reactie van Karla Wagenar op 17 September 2010 op 9.03
Hallo Wim,
Naar aanleiding van het aangeven van de camping - declaration is dit onderzoek ingesteld en daaruit is deze afwijzing gekomen. Tijdens mijn gesprek (voor extra toelichting) met zowaar 3 ambtenaren... heb ik dat ook aangegeven, wel nu de grote boeken kwamen erbij en werden wij ook nog gewezen op de code urbanisme - dat een camping niet te dicht bij bebouwing zou mogen zijn. Nu wonen wij in een gehuchtje - Cinq Sols - buiten het dorpje Courbiac (met 120 inwoners). Dus het aantal woningen is hier gering. Maar goed, daarvoor kunnen we nog in gesprek met de burgemeester. Bedankt voor je toelichting!
Reactie van Leuntje op 17 September 2010 op 9.47
Ai Karla, wat een vervelende toestand. Op z'n beloop laten is inderdaad het beste, maar wel met een 'gebaar van goeie wil' natuurlijk, zoals bijvoorbeeld een afzetting bij de rotswand. Maar ja, wat doe je in de tussentijd: wel of geen kampeerders toelaten? Want zoiets kan lang duren...
Zelf heb ik (ook) niet altijd geluk met de Franse bureaucratie, maar in dit geval kennelijk wel: deze zomer nog kwamen 'mijn' burgemeester en ik tot de conclusie dat een zelfgeschreven déclaration voor mijn <6-camping volstaat, en die heb ik hem vervolgens gemaild. Geen controles, geen onderzoeken, iedereen tevreden. Ik denk niet dat ik hem iets ga vertellen over dat formulier Déclaration préalable...
Reactie van Karla Wagenar op 17 September 2010 op 11.24
De burgemeester in Courbiac loopt ook niet over van de kennis inzake alle reglementen. Maar hij heeft......Genevieve....zijn assistente en die weet echt alles....! Heb de jonge jenever al klaar staan. Zal hem en zijn vrouw - die ook groente en fruit verkoopt - bij mijn eerst volgende bezoekje voor aankopen deze overhandigen en daarna maar eens even een gesprek aan gaan op de Mairie. Wordt vervolgd. Bedankt voor alle reacties! Ben er wel wijzer van geworden - geen bezwaar aantekenen.
Karla
Reactie van barbara kivit op 17 September 2010 op 13.31
ik snap dit gedoe echt niet; zou het per departement verschillen of zelfs per burgemeester ??
Toen wij ons 3 jaar geleden aanmelden bij de burgemeester als de nieuwe bewoners van ... en gelijk meldden dat wij een kleine camping wilden beginnen zei de burgemeester "oh, wat leuk, dat hebben we nog niet in onze gemeente".
Dit voorjaar hebben we onze mini-camping mondeling aangemeld, alleen het plaatsen van borden langs de weg wordt wat officieler; dat moet bij het departement aangemeld worden.
Reactie van Karla Wagenar op 25 Februari 2011 op 21.07

Wij hebben eea gelaten zoals het is en ons er bij neergelegd. We gaan verder met onze gite, gaan in maart een kleine brocantewinkel openen en zullen verder alleen wat vrienden en familie als kampeerders gaan ontvangen. Het gaat ons te veel tijd en energie kosten, voor 6 plaatsen is ons dat de frustratie niet waard. We staan op goede voet met de mensen in ons dorp en ook met de burgemeester en zijn vrouw. Wie weet wat de toekomst ons nog gaat brengen!

Bedankt voor je interesse!

Hieronder is plaats voor een reactie

  • Blijf bij het onderwerp.
  • Wees constructief en vriendelijk.
  • Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld.

Onze huisregels ...

Bent u de plaatser van dit bericht? Reageer dan ajb op de gegeven reacties en adviezen.

Je moet lid zijn van NEDERLANDERS.FR om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van NEDERLANDERS.FR

WELKOM BIJ ONS FORUM

  * = inloggen nodig

GESELECTEERD

--

© 2020   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden

Anton Noë ... google.com, pub-1033432903517354, DIRECT, f08c47fec0942fa0