Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

     

||  PLAATS BERICHT  ||  PLAATS ADVERTENTIE   ||  LIFTCENTRALE ||

Ervaringen met 'Kleine criminaliteit ‘ in Frankrijk

Waarde Forumleden,

In mijn Franse kennissenkring heb ik verschillende mensen die hun deuren bij vertrek niet op slot doen. Ter goeder trouw en eerder geen slechte ervaringen gehad. De buurman/vrouw kijkt wel mee.. zo redeneert men.

Zélf heb ik helaas wél ervaring met 'kleine criminaliteit ' in het Franse land.

Ook van nabij heb ik staaltjes gezien en meegemaakt van ongeoorloofde toe-eigening van zaken bij derden.

Geen 'broodje aap verhalen dus !!!!

Het eerste geval deed zich voor in mijn Franse woning. Een Franse buurman belde ons in Nederland op met de mededeling dat de grote klapdeuren voor de voordeur open stonden.

Kort daarna terug in Frankrijk constateerde wij dat vele kasten overhoop waren gehaald en dat drank en kledingstukken waren meegenomen. Het bleek dat door een piepklein raampje van de badkamer( ingegooid), vermoedelijk een kind naar binnen was geloodst, en van binnen uit de voordeur had weten open te maken. De gendarmes bevestigden deze inbraaktechniek met behulp van kinderen.

Een tweede feit betrof een poging tot zakkenrollerij op een brocante. De dief had geprobeerd om met een staaldraad met knijpertje, mijn portemonnee uit mijn achterzak te lichten. Zelf voelde ik op een moment beweging  en kon dat voorkomen. De dader nam snel de benen in het publiek. Het knijpertje had een klein gaatje in mijn portemonnee achtergelaten !

Een derde geval betrof bij mij het weghalen van de lange tuinslang en een grote tuintafel tijdens onze afwezigheid. De buitenkraan werd van de muur getrapt of geslagen. Gelukkig was de hoofdkraan afgesloten. !

Nog een onaangename ontdekking deden wij toen bleek dat bij snoei- en zaagwerkzaamheden van de SNCF de takkenzooi bij ons in de tuin was gedumpt. Beklag aldaar werd weggewimpeld.

Een ander geval bij een kennis betrof inbraak in een huis van een Nederlander in Frankrijk, waarbij men via het lichten van dakpannen het huis was binnengekomen.

Vel beroering in ons dorp betrof brandstofdiefstal in ons dorp.  In de nacht hadden de dieven het klaargespeeld de tank van een grote vrachtwagen, die voor werkzaamheden voor de bakkerij was geplaatst, leeg te pompen of te zuigen.

Een Franse vriend bleef vertwijfeld op de parkeerplaats voor Leclerc staan, toen hij zag dat men langs zijn spiksplinternieuwe auto met een spijker of iets dergelijks over de gehele lengte van de auto, een diepe kras was gemaakt.

Deze vormen van 'kleine criminaliteit' zijn niet typisch voor Frankrijk, maar voor sommige lieden lijken buitenlanders 'gouden haantjes' te zijn. Een Nederland kenteken lijkt soms wel een aanbeveling te zijn.

Het feit dat het Franse huis naast het mijne weer werd bewoond gaf in ieder geval een soort bewaking.

Mede dank zij de waakzame hond van de Franse buurman weer een zorg minder. 

Bij het verlaten van ons Franse huis doen wij toch de deuren op slot zeggende:

:" Vertrouw op God, maar doe Uw deur op slot "  : )

Weergaven: 1224

Rubrieken,

Klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek.

20210829, Korte Verhalen

Reactie van Henri Bik op 29 Augustus 2021 op 18.42

In ons departement Hérault zijn insluipingen frequenter dan inbraken. Onze verzekeringsagent heeft ons dan ook op het hart gedrukt altijd de luiken te sluiten, ook als we in de middag een uurtje gaan winkelen. Dat doen wij dan ook en tot dusver zijn wij gespaard gebleven.

In de zomer komen er veel SDF’s naar Montpellier en die misdragen zich iin de nacht onder invloed van alcohol. Na middernacht is het op straat niet pluis in die mooie stad.

 

Reactie van David op 29 Augustus 2021 op 21.53

Sinds wij in Frankrijk komen doen we nooit de deuren op slot of zelfs maar toe, alles staat de hele dag open, inclusief ramen. Tot op heden nog niks vervelends meegemaakt gelukkig. Misschien scheelt het ook dat het een lange doodlopende straat is en de 5 huizen ervoor iedereen voorbij zien komen en gaan. Misschien dat dat niet prettig is voor "boeven".

Reactie van Bert op 30 Augustus 2021 op 9.39

@ Henri Bik. Ik heb nooit goed kunnen begrijpen wat het nut van de luiken is, behalve tegen de kou. Het boevengilde weet dan zeker, als ze een week dicht zijn, dat de bewoners weg zijn. Ik weet het, het moet van de verzekering als je langere tijd weg bent. Beter is goed hang en sluitwerk, radio aan, lampen op een tijdschakelaar en een auto op de oprit.

Reactie van En Laurenc op 30 Augustus 2021 op 10.02

Naast camera's buiten, (niet van Verisure) heb ik binnen alles beveiligd door Verisure. Naast de vaste installatiekosten, betaal je vaste abonnements kosten per maand. Maar wat misschien nog wel het meeste helpt is het bord van doodlopende weg dat ik bij het begin van het inderdaad doodlopende weggetje waaraan ik woon, geplaatst heb. (Die borden kun je bestellen bij een bedrijf in Zwolle).     

Reactie van Bert op 30 Augustus 2021 op 10.18

Weggegooid geld (althans bij ons ) @ En Laurenc. Telefoonkabel van Orange doorknippen en klaar is Kees.

Reactie van Henri-Jean op 30 Augustus 2021 op 11.03

Ik heb ooit een zeer boeiende voorlichtingsavond gehad (in NL) over woninginbraak. 

Belangrijkste dat is blijven hangen is dat de meeste inbrekers/insluipers opportunisten zijn. Dus even voelen aan de poort, deur van de schuur of die op slot is even naar binnen kijken en snel handelen als er iets (gemakkelijk verhandelbaar) te vinden is en er even snel weer van doorgaan. 

Simpele dingen als zo'n verkeersbord van #EnLaurenc en je telefoon, tablet niet in het zicht laten liggen zijn dan meestal al voldoende om de opportunist een andere keuze te laten maken. Trappen, ladders en in NL zeer populair Kliko's als klimmateriaal uit het zicht of minstens even vastzetten met een slot. Ja nogmaals het was een boeiende avond. Gewoon best wel logische dingen eigenlijk.

Anders benadering, inbrekers die echt op zoek zijn naar serieus kostbare zaken, zullen hun bezoek voorbereiden. Bijvoorbeeld door zich naar binnen te praten met 1 of andere vage smoes. Zo hadden wij eens 2 heren die op zoek waren naar "oud" hout, opkopers zeiden ze, die dit deden voor renovatie bedrijven. Bij het hek gevraagd naar de gegevens (website, folder, visitekaartje)van het bedrijf en dat ik via hun "kantoor" best een afspraak wilde maken. Nee, dat was niet de bedoeling want ze waren er nu toch. Waarschijnlijk voelde men nattigheid, want het was nu bijna lunchtijd en moesten echt een hapje elders gaan eten ;-) . Na hun vertrek even bij de buren navraag gedaan of mijn onderbuik gevoel klopte. Ja, men is zeer creatief bevestigden mijn buren. Heren niet meer gezien.... 

Wat betreft die luiken (#Bert) mijn ervaring (en in alle eerlijkheid ook aanname) is dat de meeste Fransen zo consequent zijn (althans in ons dorpje) in het sluiten van de luiken dat dit voor een inbreker niet automatisch betekent dat er niemand thuis zal zijn. (Los van alle andere voordelen van luiken, maar dat is te veel off-topic).

# doorknippen van telefoonleidingen, geen idee hoe zo'n beveiligingsbedrijf omgaat met een dergelijke storing?  In films lijkt het vaak zo simpel, maar of dat de werkelijkheid is? #En Laurenc enig idee hoe men daarop zal reageren bij het beveiligingsbedrijf?

Geen leuk onderwerp, maar wel goed om het eens aan te kaarten #A.L. Longayroux

Groet,

H-J

Reactie van Henri-Jean op 30 Augustus 2021 op 11.05

Anders benadering  = Andere benadering ;-)

Reactie van HendrikJan op 30 Augustus 2021 op 11.08

Jahaa, David, da's goed, dat vertrouwen maar mocht er onverhoopt toch het één en ander uit je huis worden weggesleept en er zijn geen braaksporen heb je toch een probleem met de verzekering.

Mocht je dan denken, mmmm, die braaksporen maak ik zelf wel even, doe dat dan niet aan de binnenkant.

(Praktijkvoorbeeld tijdens werkzaam leven)

Reactie van En Laurenc op 30 Augustus 2021 op 11.49

@ Henri-Jan: er is 1 kastje dat wel op het lichtnet is aangesloten. Maar ook weer met back-up op batterijen voor als het lichtnet uitvalt en als er een stroomstoring is, dan word ik ogenblikkelijk gebeld op mijn mobiel door Verisure om te vragen wat er aan de hand is en als ze mij niet kunnen bereiken bellen ze 2 andere nummers die ik opgaf (buren, familie of wie je wilt). 

Zelfs als ik even boodschappen ga doen of een praatje bij de buren ga maken (die wonen namelijk 2 km bij mij vandaan), zet ik het alarm aan.

Nog een voordeel van dit systeem is dat je een bepaald gedeelte van je huis zo kunt programeren dat je daar 's nachts gewoon zelf kunt bewegen. (toilet, glaasje melk in de keuken e.d.) dit deel waar jij beweegt is dan alleen voor van buiten af komende boeven beveiligd, voor het geval ze binnen willen komen. De rest van je huis is zo geprogrammeerd dat ook bewegingen binnen worden doorgegeven aan de meldkamer. Dit kan erg handig zijn als je in een chateau of grote boerderij woont waarvan je maar een gedeelte gebruikt voor eigen bewoning. Zo heb ik een gastenverblijf een atelier een bergerie én het gedeelte waar ik zelf woon beveiligd.

Reactie van En Laurenc op 30 Augustus 2021 op 11.51

@ Bert: alles werkt op batterijen die ze 1 x per jaar ook nog komen vervangen (prijs daarvan zit in het abonnement). En melding gaat via een mobiele lijn, dus ook niks met vaste telefoonlijn van Orange te maken. Als het is zoals u, onterecht, zegt dan zou ik natuurlijk nooit met Verisure in zee gegaan zijn. Wél werken de cameras buiten op het lichtnet en daar heeft u een punt.  Maar die zijn weer niet van Verisure maar heb ik zelf 15 jaar geleden aangelegd, daar zit dus ook geen meldkamer achter.  

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

GA DIRECT NAAR:

Uw donatie is nodig

ENTREPRISE | SPONSORS

© 2023   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden