NEDERLANDERS.FR

Hét netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk

Fiscale weetjes Frankrijk

Wanneer ben je fiscaal inwoner van Frankrijk ?

Volgens artikel 4 B van de Code général des Impôts, zijn dat personen die hun foyer of hun hoofdverblijf in Frankrijk hebben (dwz meer dan 180 dagen per jaar in Frankrijk verblijven), personen die in Frankrijk een professionele activiteit uitvoeren, behalve als bewezen kan worden dat het een incidentele activiteit is, personen die in Frankrijk het centrum van hun economische belangen hebben.

Als je fiscaal inwoner van Frankrijk bent, moet je aangifte doen van inkomstenbelasting, zelfs als je hele inkomen uit Nederland komt en in Nederland belast wordt. In dat geval betaal je geen inkomstenbelasting in Frankrijk. Als er ook een Frans inkomen in het “foyer” is, wordt om te bepalen hoeveel belasting in Frankrijk moet worden betaald over dit Franse inkomen, rekening gehouden met het wereldinkomen. Daardoor kan de te betalen belasting iets hoger uitvallen.

Taxe d’habitation et taxe foncière

Personen die op 1 januari van jaar N in Frankrijk wonen, of ze nou huren of eigenaar zijn, moeten “taxe d’habitation” over het hele jaar N betalen.

Eigenaars van onroerend goed die op 1 januari van jaar N eigenaar zijn, moeten “taxe foncière” over het hele jaar N betalen. In geval van verkoop in de loop van het jaar, wordt dit verrekend met de nieuwe eigenaar.

Frais de succession

Als je samen met je partner een huis koopt, is het belangrijk om te weten, dat als je geen geregistreerd partnerschap (PACS) of huwelijk hebt afgesloten, je 60% successierechten moet betalen, mocht je partner iets overkomen…

Weergaven: 2251

Rubrieken,klik voor meer berichten in dezelfde rubriek

20191006, Geldzaken, Overheid

Reactie van Jeannette op 8 Oktober 2019 op 13.00

Stella& Anna; duidelijk over het geregistreerd partnerschap, dat wist ik nog niet.

Ik leefde nog altijd in de veronderstelling dat Frankrijk een in Nederland gesloten geregistreerd partnerschap niet erkende. Om die reden heb indertijd mijn geregistreerd partnerschap maar in een huwelijk omgezet namelijk. Dat is dus gelukkig inmiddels anders. Dank hiervoor! 

Reactie van louise meertens op 8 Oktober 2019 op 17.19

la servitude est perpétuelle (artikel 703 en verder Code civil) Oh ja? In NL kunnen die gewoon afgekocht worden of vervallen en ik heb gemerkt in FR in het eerste geval idem dito !  NL. betreft 2 belendende monumenten ( A & B )  Ons huis A had een Keulse goot waarop B het hemelwater loosde. B wilde niet meebetalen aan het onderhoud wat hij volgens het servituut verplicht was. De Keulse goot is toen weg gehaald ( gaf veel overlast vanwege de duiven) en eigenaar perceel B heeft zelf nieuwe h.w.a. moeten aanleggen en is dit servituut in het kadaster geschrapt. Geval II ; monument in FR gekocht dat uit 3 lots ( kadastrale eenheden) bestond. 1 Lot betreft grote kelder onder opstallen direct bereikbaar via openbare weg. Toen daken vernieuwd werden en eigenaar kelder zijn deel vastgelegd in servitude niet wilde betalen, hebben wij dat deel er bij gekocht en heeft de notaris deze servitude laten vervallen in de koop- verkoopacte. De opstallen hebben in het FR. kadaster nog steeds de zelfde 3 lot nummers!

Reactie van Antoine op 8 Oktober 2019 op 21.00

Hallo Edith Janzen,
...je schreef : « CFE betaal je 0 euro, als de omzet (CdA) onder de 5000 euro per jaar ligt ».
Welnu, in 2018 bedroeg de gedeclareerde omzet van de geregistreerde hobby van mijn echtgenote nog geen 1500€ maar de aanslag CFE bedroeg evenwel 137€.
Reclameren of zoals iemand hierboven suggereerde : "geen slapende honden wakker maken"?
Plezierige avond,
Antoine

Reactie van Anna Gerlach op 8 Oktober 2019 op 22.18

Hallo Louise Meertens, de uitspraak : la servitude est perpétuelle betekent niet dat er geen einde aan kan komen, alleen dat er geen termijn aan verbonden is (zoals u suggereerde met de 20 jaar minus 1 dag).

artikel 705 van de Code civil geeft aan : Toute servitude est éteinte lorsque le fonds à qui elle est due, et celui qui la doit, sont réunis dans la même main...

Reactie van Andrea Hummel op 9 Oktober 2019 op 16.50

Omdat in dit bericht toch over PACS wordt gesproken: Sinds 29 januari 2019 wordt een PACS erkend in 18 Europese landen, waaronder Frankrijk. https://www.notaires.fr/fr/newsletters/lettre-notaires-France/coupl...

Hieronder is plaats voor een reactie

  • Blijf bij het onderwerp.
  • Wees constructief en vriendelijk.
  • Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld.

Onze huisregels ...

Bent u de plaatser van dit bericht? Reageer dan ajb op de gegeven reacties en adviezen.


Je moet lid zijn van NEDERLANDERS.FR om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van NEDERLANDERS.FR

-

Google advertenties

© 2019   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden

Anton Noë ... google.com, pub-1033432903517354, DIRECT, f08c47fec0942fa0