Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

Bonjour,

onlangs heb ik me ingeschreven als auto-entrepreneur artisan als travail complémentaire, naast m'n huidige werk dus.

Nu zijn er best nogal wat vragen en veel kan ik op internet vinden maar als men aan het eind van de maand de declaratie van de omzet opgeeft, moet men dan ook de inkoop van materialen bijv. vanaf trekken, zoals bij een E.I bijvoorbeeld? Of geven we alleen de inkomsten op?

Bedankt voor het ophelderen alvast,

Monica en Hans

12640 Rivière sur Tarn

Weergaven: 662

Rubrieken,

(klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek)

20211116, Geldzaken, Midden- en Kleinbedrijf, Overheid

Reactie van Danny De Keuleneire op 16 November 2021 op 10.02

Beste Monica en Hans,

volgens wat ik gelezen heb is het de bruto omzet. Je betaald belastingen op je bruto omzet - een aftrek afhankelijk wat je doet.

Daarom dat ik een EI aan het oprichten ben om zo mijn kosten en betaalde btw te kunnen aftrekken.

Danny

Reactie van edith janzen op 16 November 2021 op 12.09

Nee, dat kan niet. Je betaalt cotisations over je bruto verkregen CA. Wil je wel TVA verrekenen en inkoop materialen in mindering brengen dan kun je als micro entreprise het regime reel kiezen. Daar komt dan weer veel berkenen bij en ik dacht ook een boekhouder. Een andere bedrijfsvorm is dan ook handig, zoals EI, Sarl etc

Reactie van Robert de T op 16 November 2021 op 14.30
Reactie van Theodora Besse op 16 November 2021 op 16.44


Wim van Teeffelen (deskundige) heeft in dit forum wel een uitgelegd, dat je je bruto inkomsten moet opgeven, omdat er in het percentage dat je betaalt, al rekening is gehouden met een algemene aftrek voor inkoop en andere kosten. Dat is nu juist zo gemakkelijk aan de micro-entreprise: geen boekhouding (dus geen dure boekhouder), behalve je omzet. Ook betaal je geen TVA. Daarom moet je op iedere factuur die je uitschrijft onderaan vermelden: "TVA non applicable, article 2938 Code Général des Impôts".

Reactie van Wim van Teeffelen op 16 November 2021 op 17.40

Ik had het niet beter kunnen verwoorden dan Theodora hierboven. Er is alleen één verschil: sinds een paar jaar moeten artisans bij een omzet boven de € 34.400/jaar TVA in rekening gaan brengen.

Overigens hoef je maar één keer per kwartaal je omzet op te geven.

Wim

Reactie van Hamo12 op 17 November 2021 op 9.25

Dank jullie wel allemaal, dit maakt veel duidelijk voor me.

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

GRAND MERCI !!

SPONSOR | ENTREPRISE

© 2022   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden