www.nederlanders.fr

Hét netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk

U dient in te loggen om alle menu-opties te kunnen zien

Huis verkocht, opstallenverzekering opzeggen

Dag allemaal,

Ons huis in Frankrijk is verkocht.
Van het assurantiekantoor waar onze woonhuisverzekering loopt, kreeg ik, op mijn vraag hoe stopzetting na verkoop van het huis in zijn werk gaat, het volgende bericht.

“De wet zegt dat het huidige contract automatisch naar de nieuwe eigenaar overgaat.

Behalve als de nieuwe eigenaar zelf het heeft geregeld. Dan heb ik nodig van de nieuwe eigenaar
- Of een schrijven dat hij het noodzakelijk elders heeft gedaan
- Of een bewijs van zijn verzekeraar dat jullie huis is verzekerd.”

Klopt deze informatie?

Omdat ons huis daar al enkele jaren verzekerd is kan ik per direct, met inachtneming van een maand opzegtermijn, toch ook gewoon deze verzekering opzeggen?

Alvast hartelijk dank voor de reacties.

Mvg, Maria

Weergaven: 999

Rubrieken,klik voor meer berichten in dezelfde rubriek

20190826, Geldzaken

Reactie van Theodora Besse op 27 Augustus 2019 op 6.40


Natuurlijk kun je dat! Ze hebben niets te maken met wat de volgende eigenaar doet. Gewoon een doorzichtige truc om de volgende ook als klant binnen te halen. Gewoon opzeggen per de datum die je wilt. Wel recommandé met AR, maar dat weet je natuurlijk wel.

Er bestaat geen verzekeringsplicht in Frankrijk en als die er wél was, dan zou het niet aan hen zijn om dat te controleren.

Reactie van eric van keulen op 27 Augustus 2019 op 8.09

Allemaal onzin, zoals Theodora al schreef. En de opzegdatum is de datum waarop de acte authentique door de koper getekend wordt.

Reactie van Marijke op 27 Augustus 2019 op 8.16
Bij het transport van het huis bij de notaris krijg je een attestation. (Bewijs dat je je huis hebt verkocht). Hiermee kun je per mail (scannen) je opstalverzekering opzeggen per direct. De koper moet hier zelf voor zorgen. Hebben wij een maand geleden gedaan. Geld nog niet gestort maar een cheque is onderweg.
Reactie van Anton op 27 Augustus 2019 op 8.16

Salut,

Normaak gesproken wordt in de compromis de vente aangegeven wat er met de lopende verzekering dient te gebeuren.

Bijvoorbeeld :

"L’ACQUEREUR ne continuera pas les polices d'assurance actuelles
garantissant le BIEN et confèrera à cet effet mandat au VENDEUR, de résilier les
contrats lorsqu’il avertira son assureur de la réalisation des présentes."

Nog een voorbeeld :

"De faire son affaire personnelle, dès le transfert de propriété, et conformément à l’article L
121-10 du Code des assurances, de la mutation à son nom ou de la résiliation de toutes
polices d’assurances contre l’incendie et autres risques, si elles ont été souscrites, ainsi que
de tout autre contrat relatif au bien vendu.
A ce sujet, le VENDEUR déclare que le bien vendu est actuellement assuré. Pour le cas où
l’ACQUEREUR ne souhaiterait pas continuer l’assurance en cours, il lui appartient, pour le
jour de la vente, de souscrire un nouveau contrat et de se munir d’une attestation
d’assurance comportant les renseignements suivants : compagnie, date et numéro de
contrat, nom et adresse de l’agent. Il devra alors avertir le VENDEUR afin de permettre à ce
dernier de résilier son assurance pour le jour de la vente."

Anton

Reactie van Wim van Teeffelen op 27 Augustus 2019 op 9.25

In dit geval moet ik het oneens zijn met Theodora. Anton heeft gelijk. De wet schrijft wel degelijk voor dat een woonhuis verzekerd moet zijn (alleen brandverzekering is verplicht) vanaf de dag van de ondertekening van de acte authentique de vente. De nieuwe eigenaar heeft de keuze om hetzij de bestaande polis over te nemen, hetzij op zijn eigen naam bij een verzekeraar van zijn keuze een nieuwe polis af te sluiten (en daarvan moet hij dan een 'attestation' opleveren op de dag van ondertekening van het compromis de vente). Verreweg de meeste kopers kiezen voor de tweede optie.

Een verzekeraar blijft verantwoordelijk voor een huis wat hij verzekerd heeft wanneer dat verkocht wordt en de nieuwe eigenaar heeft geen verzekering afgesloten. Dat betekent dus én een koper die zich niet aan de bepalingen van het compromis de vente houdt (want daarin staat het geregeld) én een notaris die niets controleert. Nou komt dat maar zelden voor, dus ik vind deze verzekeraar ook wel een beetje angstig, maar het klopt wel. Tenslotte zetten de meeste notarissen tegenwoordig ene verklaring in de acte authentique dat de nieuwe eigenaar het huis op zijn naam heeft verzekerd. Mocht dat niet het geval zijn, dan is de oude verzekering inderdaad aansprakelijk als het huis kort na de overdracht afbrandt, maar deze kosten zijn dan volledig te verhalen op de nieuwe eigenaar, op basis van die verklaring in de acte authentique.

Wim

Reactie van Theodora Besse op 27 Augustus 2019 op 10.02


Dankjewel Wim, voor je uitgebreide antwoord. Dat wist ik inderdaad niet. Ik weet alleen dat mijn buurman Michel zijn huis niet heeft verzekerd, ook niet tegen brand. Daarom ging ik er van uit dat een verzekering niet verplicht is. 

Ik moet erbij zeggen dat het huis vroeger van zijn ouders was. Hij woont er dus al heel van jongs af aan. En toen ik mijn vorige verzekering beëindigde, werd mij ook niet gevraagd of ik een andere verzekering nam. Ik kreeg gewoon een verklaring van het einde van de verzekering. Dus zo zal het bij hem ook wel zijn gegaan, toen hij (ongetwijfeld uit zuinigheid, want hij is nog erger dan een Schot of een Nederlander) zijn verzekering beëindigde.

Maar nu weet ik dus beter.

Reactie van Theodora Besse op 27 Augustus 2019 op 10.14


Voor de zekerheid heb ik het toch maar even nagezocht. Wat blijkt? Of een verzekering verplicht is hangt ervan af of je eigenaar bent of huurder. Voor een eigenaar is de verzekering niet verplicht, voor een huurder wel. Zie onder meer:

https://www.lesfurets.com/assurance-habitation/guide/assurance-habi...

en

https://www.mma.fr/assurance-habitation/obligatoire-facultative.html

Reactie van Wim van Teeffelen op 27 Augustus 2019 op 10.57

Maar een eigenaar die er ook woont is in feite zijn eigen huurder. Het gaat erom dat de GEBRUIKER van een woonhuis een verzekeringsplicht heeft.

Wim

Reactie van Maria op 27 Augustus 2019 op 11.15
Hartelijk dank allemaal voor de uitleg cq tips!
Ik weet nu wat me te doen staat.
Maria
Reactie van Theodora Besse op 27 Augustus 2019 op 16.46


Wim, het volgende artikel dateert van vandaag (27-08-2019)

https://www.lesfurets.com/assurance-habitation/guide/assurance-habi...

Daar staat duidelijk te lezen:

"Ainsi, d’un point de vue strictement législatif, les propriétaires, qu’ils soient occupants ou non, ne sont pas obligés de souscrire une assurance habitation. En revanche, c’est fortement recommandé."

Mijn buurman Michel overtreedt dus geen enkele wet door zijn woning niet te verzekeren. Ook al blijft het onverstandig.

Hieronder is plaats voor een reactie

  • Blijf bij het onderwerp.
  • Wees constructief en vriendelijk.
  • Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld.

Onze huisregels ...

Bent u de plaatser van dit bericht? Reageer dan ajb op de gegeven reacties en adviezen.


Je moet lid zijn van www.nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van www.nederlanders.fr

UW BIJDRAGE IS NODIG

-

Google advertenties

© 2019   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden

Anton Noë ...