Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

Geachte Forumleden,

In ons dorp wijst een bordje 'Stade' naar het plaatselijk voetbalveld. Het veld ligt er netjes bij maar veld en kleedkamers maken een verlaten indruk. Bij een laatste voetbalwedstrijd, zo werd mij verteld, gingen de teams elkaar te lijf en dat betekende het einde van ons dorpsteam ! Nu zijn de jongeren vertrokken en zal een nieuw  team niet meer van de grond komen.

Naast voetbal hebben wij nog een jeu de boules terreintje dat nog dienst doet.

Populair is in ons gebied de uit Engeland geïmporteerde Rugby. De merkwaardige vorm van de rugby- 'bal' heeft mij altijd geïntrigeerd :) Voorts gaat men met quads en crossmotoren met veel motorlawaai de heuvels op en waar wild dan een goed heenkomen moet zoeken.  :(  Ook zie je tegenwoordig wel crossfietsen en electrische )fietsen verschijnen.
Het wachten is nog op aparte fietspaden. Jongeren vermaken zich met knetterende scooters :(

Dan is er de 'vissport'. In elk dorp is wel een winkel te vinden ;Pêche et Chasse voor geweren, hengels, aas enz. Ook de jagen opwild wordt door velen in Frankrijk nog als sport gezien. Soms moet de jagersvereniging gammele , min of meer tamme fazanten uitzetten om nog iets voor de lopen van de jagers te krijgen ;(

In onze omgeving is ook nog een handboog vereniging, ook is er een openlucht zwembad dat overigens weinig wordt bezocht. Men kiest liever voor een duik in de Dordogne. De kano's kan men overal langs de Dordogne huren dus kanoërs kunnen aan hun trekken komen. 

Liefhebbers van het onder aardse, speleologen dus ,gaan met enig risico onder de grond spelonken en gaten van onbekende diepte in. Ieder zijn meug !Ook steile wanden worden wel door liefhebber beklommen evenals vliegen met deltavliegers waarbij men van een hoge heuvel start en via thermiek hoopt hoger te komen.

Verder ontspanning kan men vinden in schilder- en tekenkring, de bibliotheek en de bioscoop. Wandelen kan je natuurlijk ook. Een paar stevige wandelschoenen ,wat leeftocht een verrekijkertje en klaar ben je:)

 Bij sommige films geeft de maker in de bioscoop uitleg en kan men vragen stellen.

De Franse keten ven Decatlon ( tienkamp) voorziet sportmensen en outdoor liefhebbers van materiaal.

Soms maken wij, nu wat moeilijk ter been ,een rondritje en stoppen her en der om van het uitzicht en de natuur te genieten. Een prettig terrasje met een verfrissing kan een aangename stop leveren :)

Weergaven: 423

Rubrieken,

Klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek.

20221121, Korte Verhalen, Kunst en Cultuur

Reactie van A.L. Longayroux op 21 November 2022 op 10.16

Allen,

Vergeten ben ik nog de in de nabijheid gelegen tennisbanen. Golf spelen kan men op de mooi onderhouden landerijen van het chateau de Montal. Een mooiere ambiance is nauwelijks denkbaar.

 Een leuk tijdverdrijf kunnen huisdieren geven. Ook de verzorging van kleinvee zoals kippen,duiven,eenden en bijen en tuinieren kan ontspanning geven.

Één van onze forumleden meldde ooit de verzorging van een hangbuikzwijntje. Het was geen grapje en zijn ega werd er niet mee bedoeld :) :)

Reactie van Rob Keijzer op 21 November 2022 op 12.12

even een opmerking over het geimporteerde rugby uit engeland dit zegt wikipedia erover

Het begin van de geschiedenis

Het met een groep achter een ovale-bal aanlopen, waarbij de tegenstander fysiek mag worden tegengehouden, stamt uit de Middeleeuwen. Met name in Zuid-Frankrijk werden zomerspelen georganiseerd tussen dorpen waarbij een voorwerp, meestal een zak gevuld met hooi, op het marktplein van het andere dorp moest worden gebracht. Hierbij waren vrijwel geen regels behalve dat er geen gewonden mochten vallen. Na afloop werden er vaak ceremoniën gehouden en festivals. Begin negentiende eeuw werden dergelijke wedstrijden ook tussen (kost)scholen gehouden waarbij de regels voor de wedstrijd door de leerlingen werden afgesproken. De regels konden sterk verschillen, bijvoorbeeld of de bal gedragen mocht worden of alleen geschopt. Pas in 1845 werd een aantal regels op papier gezet door leerlingen van Rugby School. Na verloop van tijd ontstond een aantal zelfstandige "football clubs".

Reactie van Jeannette op 21 November 2022 op 13.58

Wachten op fietspaden? Die zijn al volop aanwezig én in aanleg.
Verder wordt er bijzonder veel in vereniging gewandeld en gefietst in Frankrijk getuige de wekelijkse wandel- en fietstochten die georganiseerd worden. 
Voor alles is er trouwens wel een Federation française de... en vul maar in.

Reactie van A.L. Longayroux op 21 November 2022 op 19.10

Dank voor reactieven toevoegingen Rob en Jeanette.

Reactie van El Burro Català op 21 November 2022 op 21.14

Ton, je noemt 'jeu de boules'. Er zijn natuurlijk vele 'balspelen', voetbal is er eentje van! Hoe actueel!:)

Dat jeu de boules terreintje waarover je schrijft zal een Pétanque- terreintje zijn? En dit is wel leuk om te melden: het woord pétanque komt van de van origine Occitaans/ Provencaalse term 'pé en tanca'/ pés tanqués/ ped tancas, wat staat voor 'voeten bij elkaar': bij pétanque behoor je stil te staan, met de voeten naast elkaar. Dit in tegenstelling tot veel andere Occitaanse/ Provencaalse balspelen waarbij (bijvoorbeeld) een aanloop wordt genomen alvorens een bal te werpen. Hier in Perpignan zie ik soms nog dat spel gespeeld worden, waarbij een aanloop genomen wordt en waar ze met houten ballen (formaat voetbal) gooien. Pétanque (het 'jeu de boules' zoals jij dat bedoelt) echter zie je overal in Frankrijk gespeeld worden. 

Reactie van A.L. Longayroux op 22 November 2022 op 9.51

Bedankt Burro voor de toelichting

ik heb ergens een foto van een kegelspel in de open lucht. Er wordt gespeeld met een grote houten bal en enorme kegels.

Reactie van A.L. Longayroux op 22 November 2022 op 9.54

Allen,

Vergeten was ik ook dat de Engelsen in Frankrijk ,Bridge middagen organiseren in lokale gelegenheden.

Reactie van A.L. Longayroux op 22 November 2022 op 10.10

Allen,

Nog een laatste toegift.

Kleiduiven schieten was bij ons een jaarlijks tijdverdrijf om de kas van de jagersvereniging te spekken.Van een echte club was geen sprake. Met een soort katapult worden schotelvormig schijven de lucht in geslingerd. Met de schoten uit een dubbelloops geweer moet men de schijf zien te raken. Reactiesnelheid wordt gevraagd, wel oordoppen opzetten ! Ik deed ook mee. Ach ,liever een kleiduif geschoten dan een levend dier omzet geholpen :)

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

GA DIRECT NAAR:

ENTREPRISE | SPONSORS

© 2022   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden