Nederlanders.fr

Hèt netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk - zegt het voort!

||  PLAATS BERICHT  ||  PLAATS ADVERTENTIE   || 

Door Anton Noë, forumbeheerder en gastheer, 20 mei 2020

 

INTRODUCTIE

Om te beginnen is de term “Leden” niet geheel correct. Eigenlijk zouden we het moeten hebben over geregistreerde gebruikers. Maar "Leden" is nu eenmaal de term waarmee we inmiddels bijna 18 jaar geleden zijn begonnen. Bovendien vind ik als beheerder van het forum, dat de term "Leden" iets warmer klinkt.

 

De website Nederlanders.fr is opgezet door mijn voorganger Frans. Voordat de naam Nederlanders.fr werd gebruikt was de naam www.nlfr.com.

Nlfr.com was in het leven geroepen om Nederlanders, met name in Parijs, op de hoogte te brengen van evenementen, bijeenkomsten en gebeurtenissen in Parijs. Zo werd bijvoorbeeld de Nederlandse borrel in Parijs altijd op tijd aangekondigd.

LEDEN, ACTIEVE LEDEN EN BEZOEKERS

Leden zijn individuen die het op enig moment nuttig of plezierig hebben geacht om actief aan het forum deel te nemen. Dat wil niet zeggen dat ze allemaal nog steeds actief zijn. Een aantal leden heeft geen belang meer bij een lidmaatschap. Dat kan zijn omdat het betreffende lid niet langer in Frankrijk woont. Het kan ook zijn omdat er geen nut meer wordt ondervonden van de website en/of het forum. Ook zijn er leden die de sfeer op het forum niet prettig vinden.

 

Een ontnuchterende analyse? Pareto helpt:

  • 80% van de leden (nu 20.000) komt bijna nooit meer op het forum, noch als bezoeker, noch als aangemeld lid. Dat betekent dus dat 16.000 leden hier nog maar zeer zelden een kijkje komen nemen. Slechts 4000 leden bezoeken het forum, soms is dat onregelmatig. Zo nu en dan melden ze zich aan. In het algemeen zijn ze niet heel actief betrokken in de discussies.
  • Van die 4000 komt 20%, 800 leden, met regelmaat op het forum, niet dagelijks maar toch wel een paar keer per week.
  • Van die 800 brengt 20%, dat zijn er zo’n 160, meestal dagelijks een bezoekje aan het forum. Een deel van hen logt direct in zodat ze meteen kunnen deelnemen aan een discussie, anderen loggen in zodra ze daar een concrete reden voor hebben, bijvoorbeeld om een bericht te plaatsen of te reageren op berichten van anderen.
  • Slechts 20% van die laatste 160 leden, 32 leden, noem ik de "brandstof" van het forum. Zonder hen zou er geen kennis worden gedeeld, zouden er geen interessante en informatieve artikelen worden geplaatst.

 

DE BRANDSTOF VAN HET FORUM

 

A.L. Longayroux

Korte verhalen met een knipoog naar de Franse geschiedenis.

Anna Gerlach

Bruikbare en leesbare informatie over wet- en regelgeving in Frankrijk.

Brittany

Degelijke kennis van de Franse taal. Faux, fauts et fauts pas van de Franse taal worden door haar kritisch, deskundig en helder weergegeven.

Dienke Cazemir

Korte en humoristisch beschreven ervaringen uit het dagelijkse leven in Frankrijk.

Dorine van der Marel

Geeft een herkenbaar en meeslepend inzicht in de perikelen van een Nederlands gezin met opgroeiende kinderen in Frankrijk. Kostelijk leesmateriaal.

Edith Janzen

Een waardevolle correspondent uit de Midi-Pyrénées.

En Laurenc

Verhalen maar ook kritische korte berichten van een Nederlandse boer in Frankrijk.

FANF

De Féderation des Associations Néerlandaises en France. Deze overkoepelende vereniging deelt kennis en informatie via ons forum.

Ferry van der Vliet

Parijs! Menig Parijzenaar kan nog heel wat opsteken van de inmiddels zeer uitgebreide bibliotheek aan beeld- en leesmateriaal over het minder bekende deel van “onze” hoofdstad.

Frans Brugman

Frans kan zijn ervaringen over het leven in Frankrijk op weergaloze manier delen in het forum.

Hans van den Bos

Op prettige en leesbare manier deelt Hans zijn ervaringen en soms overpeinzingen betreffende de Franse cultuur en maatschappij.

Henri Bik

Vanuit een werelds perspectief beschouwt Henri de perikelen in Frankrijk. Droge humor en interessante percepties.

Jaap

Regelmatig informeert Jaap ons over de beste deals op het gebied van mobiele telefonie en andere zaken in de rubriek Telecommunicatie. Hij houdt ons op de hoogte van nieuwe vliegtuig- en treinverbindingen en bovendien kent Jaap de weg in veel andere consumentenzaken.

Jaap Pijpe

Een van de leden die altijd een inhoudelijke draai weet te geven aan gestelde vragen.

Jako

Veel technische kennis van telecommunicatie, internet en zenderaanbod via diverse kanalen. Prettig leesbaar, betrouwbaar en nuttig.

Jeanette

Jeannette zoekt veel op om op vragen te antwoorden en geeft daarmee vaak een verrassende wending en verheldering aan de discussie.

Jeroen Sweijen

“Het verhaal achter de naam…”. Zijn uitleg van Franse plaatsnamen vormen een waar naslagwerk!

Jos van den Hout

Pakkende beelden en videomateriaal. Soms uit de wandelervaringen van Jos, maar ook levendige collages van historische feiten.

Koos Dulfer

Een van de actieve leden die informatieve berichten plaatst over wonen in Frankrijk en allerlei tips en wetenswaardigheden in het forum plaatst. Helaas overleden, 72 jaar oud.   

Lucas Roos

Ook in de financiële en fiscale regelgeving wil er nog zo nu en dan wel eens wat veranderen. Lucas weet deze informatie in duidelijke taal te delen in ons forum.

Ludique

Vermakelijke en herkenbare verhalen, uit het leven van Ludique en zijn vrouw gegrepen.

Marielle

Een bijzonder goed geïnformeerde verpleegkundige, die leuke anekdotes en wetenswaardigheden vertelt.

Mieke Kriens

Mieke organiseert graag borrels maar veel belangrijker, als het over onderwijs gaat moet je bij haar op les!

Monique Rombouts

De vraagbaak voor erf- en familierecht. Voor veel leden is deze kennis van groot belang.

Nigella

Een vaste reagent in het forum. Nigella deelt zo nu en dan kennis en vraagstukken over gezondheid en omgevingsfactoren die daar een invloed op hebben

Rob van der Meulen

Afwisselende bijdragen, het digitale archief dat Rob momenteel deelt op het forum naar de website van de helaas te vroeg overleden Christian van Klösterlein vormt een waardevol handboek voor menige klusser in Frankrijk.

Rob van Schijndel

Deze fiscale almanak deelt zijn kennis op een feitelijke en inzichtelijke manier.

Sylvain Lelarge

Cursussen Franse taal, cultuur en gewoonten. Gebracht in een vermakelijke en prettig leesbare stijl, in twee talen.

Theodora Besse

Een keur aan nuttige informatie, voor menige Nederlandstalige in Frankrijk, een rijke bron van actuele “need to know” en soms “nice to know” ontwikkelingen in de Franse maatschappij.

Ton Hilderink

Fantastische verhalen! Meestal uit de Creuze.

Wim van Teeffelen

Een huis kopen of verkopen in Frankrijk? Een bedrijf starten? Wet- en regelgeving? Wim heeft een zeer ruime ervaring en veel kennis over deze onderwerpen en weet deze kennis op een inzichtelijke manier te delen, op dit forum en ook via zijn eigen praktijk.

Wouter van Zuilekom

Wouter schrijft niet alleen informatieve artikelen, hij stelt ook vragen die aanzetten tot reflectie en discussie. 

Ik zal wel iemand hebben overgeslagen maar dat is dan niet met kwade opzet gebeurd. Alle topicstarters en reagenten zijn belangrijk voor een forum! Of het nou gaat om regelmatige blogs en artikelen of om vragen en reacties. Een vraag kan soms tot net zo veel uitwisseling van ervaringen en kennis leiden als een doorwrocht artikel. En dat brengt me bij de vele honderden leden die vragen stellen en meedoen aan discussies; de motorolie van het forum! Zonder hen zou het forum krakend en piepend tot stilstand komen.

 

 

DE MOTOROLIE VAN HET FORUM

 

De vele leden die vragen stellen en actief deelnemen aan discussies zijn de motorolie van het forum. Zonder interactiviteit heeft een forum geen bestaansrecht en wordt het eigenlijk een blog.  Ook hun ben ik erkentelijk voor hun regelmatige bezoeken. Het gaat om een paar duizend leden, de eerdergenoemde 4000 + 800, die met regelmaat de weg weten te vinden naar het forum. Misschien hebben ze een vraag? Of zijn ze op zoek naar een antwoord? Ook kan het zijn dat er behoefte is aan interactie in “je eigen moerstaal”. We zijn ze graag van dienst!

 

Ik roep deze leden op om vooral te blijven komen. Veel van ons doen hun best om u een prettig forum te bieden, informatief en geordend in duidelijke rubrieken. Je kunt hier vragen stellen en de reacties en antwoorden zullen je meer inzicht geven in de dagelijkse praktijk van je verblijf in Frankrijk. We bieden je een keur aan prettig leesbare verhalen en opgetekende ervaringen. We streven naar een veilige omgeving waar het OK is om vragen te stellen en je weg te vinden in onbekend terrein.

 

 

ONZE BEZOEKERS

 

Naast leden hebben we ook bezoekers. In de regel is het bezoekersaantal zo'n tien keer groter dan het aantal ingelogde leden. Nu, op 18 mei 2020 om 15:36 uur zijn er 29 leden ingelogd en zie ik in mijn Google Analytics dashboard dat er 360 bezoekers op de site zijn. Op zich wil dat niet zo heel veel zeggen. Interessanter is hoeveel bezoekers er in een bepaalde periode zijn geweest, bijvoorbeeld de maand mei 2020, van 1 mei tot 18 mei 2020. Zie hieronder:

Google Analytics per 17 mei 2020

 

De piek bezoekers tegelijkertijd ligt tussen de Het dagelijkse bezoekersaantal schommelt tussen de 2 en 3 duizend. Meer dan 70% wordt door Google aangemerkt als “new visitor” op het forum.

Ook onze bezoekers zijn belangrijk! Zij zijn degenen die al zoekend op het forum komen op zoek naar informatie, kennis en ervaringen. Met inmiddels meer dan 22.000 berichten (blogs) zijn er nog maar weinig onderwerpen niet langs gekomen. Maar let op beste bezoeker, de wet- en regelgeving in Frankrijk is nogal veranderlijk te noemen. Als je actuele informatie nodig hebt, wordt dan lid, het is gratis, en stel je vragen in ons forum.

DOELGROEP VOOR ADVERTEERDERS

Onze leden en bezoekers zijn geïnteresseerd in Frankrijk. Dat kan zijn omdat ze in Frankrijk wonen of er een maison secondaire hebben. Het kan ook zijn dat ze een afweging aan het maken zijn: een tweede huis kopen in Frankrijk of emigreren. We zijn niet een forum voor vakantiegangers.

 

Wij hebben accounts bij Google (Adwords) en Facebook om “traffic” te leiden naar Nederlanders.fr. De zoekwoorden waarmee we gevonden willen worden zijn “Huis”, “Kopen”, “Frankrijk” en nog zo ongeveer 50 meer. De kans is dus groot dat als je in Google zoekt op de woorden “Emigreren”, “Frankrijk”, ”Huis” enzovoort, dat je een verwijzing krijgt naar www.nederlanders.fr.

 

Het bereik van een bericht is aanzienlijk groter dan alleen het forum. Ieder bericht wordt doorgeplaatst naar onze pagina op Facebook met inmiddels 5.390 volgers Twitter met 1.350 volgers, de dagelijkse nieuwsbrief met een “audience” van 3.331 mensen en onze groepen op LinkedIn met opgeteld 1.700 leden (18 mei 2020).

 

AFSLUITEND

Wat mij betreft, als beheerder en gastheer van ONS forum, zie ik het forum graag verder ontwikkelen, we zijn pas 18 jaar oud! Er is nog veel te bereiken en er zijn nog veel ambities. Ben jij ondernemer (of ondernemend) en zie je kansen om aan die ontwikkelingen bij te dragen? Laat me dat gerust weten.

Wil je gebruik maken van een veel bezocht platform voor het delen van je ervaringen of je kennis? Of wil je leuke verhalen delen met de leden en bezoekers? Meld je dan aan!

 

Weergaven: 2169

Rubrieken,

Klik hieronder voor meer berichten in dezelfde rubriek.

20200522, Ledenservice, Naslagwerk

Reactie van Jeannette op 22 Mei 2020 op 19.19

Leuk om te lezen Anton, zeer verhelderend, bedankt!

Reactie van Dienke Cazemier op 22 Mei 2020 op 20.30

Toch wel een beetje gefeliciteerd, Anton, met deze mijlpaal. Ik ben best wel een beetje vereerd Brandstof van dit forum te zijn. Daarom gelijk maar even een blog gepost. Laten we uitgaan van nog vele ongetwijfeld boeiende jaren op dit forum en in het echte leven! 

Reactie van Ludique op 22 Mei 2020 op 21.30

Van harte gefeliciteerd Anton en om met Ramses te spreken; we zullen doorgaan.....

Reactie van Theodorus op 22 Mei 2020 op 21.36

Mooi om te lezen en heel verhelderend. Fijn dat je dit op deze manier hebt gedeeld. Hopelijk inspireert het leden tot een meer actieve deelname aan dit forum. Ik zou zeggen, op de volgende 20.000!

Reactie van marielle op 22 Mei 2020 op 23.20
Proficiat, Anton...ja ik herinner me....dat Frans met Nederlanders.fr en Parijs begon. Ik ben een van de leden die bij de het begin van deze site lid werd. Er is ondertussen ook het een en ander gebeurd. Ik herinner me nog de tijd van de gele en rode kaarten...Ik heb veel gelachen hier, ook in het virtueel café, waar regelmatig muziek werd gedraaid en een borreltje geschonken. Ik heb wat mensen door deze site beter leren kennen Nu zijn er weer vele nieuwe leden bij. Nieuwe eigenaar, maar ook een paar trouwe leden zijn er overleden.
Fijn dat je door hebt kunnen gaan met dit werk Anton, Merci!
Reactie van Jos van den Hout op 23 Mei 2020 op 8.16

Anton bedankt voor de "eer"

Ook bedankt dat je destijds de bereidheid had om het werk van Frans voor te zetten. Dit leek een onmogelijke zaak! Maar door jou toe doen, en de andere moderatoren, heeft het forum toch zijn bestaansrecht bewezen. Ook hulde  en dank aan de "Brandstof"

Reactie van Brittany op 23 Mei 2020 op 9.45

Toen Frans wilde stoppen was ik wel een beetje bang dat het forum zou verdwijnen. Gelukkig dat je het hebt overgenomen. Daar is iedereen heel blij mee. En om een auto te laten draaien heb je brandstof nodig, zo ook met een forum.  Ik kom er iedere dag en al meer dan 10 jaar.  het doet me plezier dat je mijn bijdragen nuttig vind. En ik ben altijd blij met de bijdragen van de andere  brandstofleveraars. laten we zo nog lang doorgaan. Reuze bedankt dus voor je enorme inbreng

Reactie van Hans van den Bos op 23 Mei 2020 op 10.48
Gewoon door blijven gaan Anton. Hoewel ik na 20 jaar Frankrijk het meeste wel heb meegemaakt blijf ik dit forum dagelijks volgen. Natuurlijk zijn er veel doublures. Er komen immers steeds weer nieuwe mensen naar Frankrijk. En velen weten helaas niet hoe te zoeken in het grote aantal artikelen. Of vinden dat gezoek te veel werk. Mijn complimenten voot je geduld en mijn dank voor het vele werk dat je in dit forum steekt.
Reactie van Harry van Wees op 23 Mei 2020 op 11.36

Bedankt Anton en ook voor de brandstofleveranciers, van een dagelijkse lezer, Harry van Wees

Reactie van Manon op 23 Mei 2020 op 22.42

Bedankt Anton & co. voor de energie, het geduld en de wijsheid. 

Je reactie hieronder, dit zijn de huisregels. 

Je moet lid zijn van Nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlanders.fr

GA DIRECT NAAR:

ENTREPRISE | SPONSORS

WORD OOK SPONSOR!

_______________

Uw donatie is nodig

© 2023   Gemaakt door: Anton Noë, beheerder en gastheer.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden