www.nederlanders.fr

Hét netwerk van, voor en door Nederlandstaligen in Frankrijk

U woont meer dan 10 jaar aaneengesloten in Frankrijk en bent daar belastingplichtig. U heeft de NL-nationaliteit. Op de site van de NL-belastingdienst staat vermeld dat u dan desgewenst geheel belastingvrij mag schenken aan bijvoorbeeld uw kinderen.

Concrete vragen en graag concrete antwoorden daarop:

- is er een maximum bedrag en zo ja: wat is de hoogte daarvan;

- Dienen dit soort schenken opgegeven te worden aan:

. NL-fiscus?

. FR. Impôt?

Voor mede forumleden wellicht een interessant issue.

Dank alvast en met groet,

Jos Hagens

 

Weergaven: 1016

Tags: (Klik voor berichten in dezelfde rubriek) 20190225, Geldzaken, Overheid

Reactie van Jeannette op 25 Februari 2019 op 20.20

Het komt erop neer dat je 100.000 per ouder aan een kind mag schenken elke 15 jaar.

Zie hier over de info:

https://www.impots.gouv.fr/portail/particulier/questions/que-puis-j...

Reactie van Lucas Roos op 25 Februari 2019 op 21.36
De informatie van de Belastingdienst klopt. Artikel 1, sub 2, van de NL-successiewet bepaalt dat schenkbelasting is verschuldigd over hetgeen krachtens schenking wordt verkregen van iemand die ten tijde van de schenking in NL woonde. De woonplaats van de ontvangers (kinderen) is niet van belang. Als je nog geen 10 jaar uit Nederland weg bent, word je geacht daar nog te wonen.
@Jos, mijn antwoorden op je vragen (in dezelfde volgorde):
- er is geen maximum
- NL-fiscus: nee
- FR-fiscus: Ook hier in FR bepaalt de woonplaats van schenker de belasting. Het antwoord is dus: ja, als je wilt profiteren van de door Jeannette genoemde vrijstelling van € 100.000 in 15 jaar en geen risico wil lopen op gedoe met de fiscus. De vrijstelling geldt per ouder. Samen kunnen die dus € 200.000 per 15 jaar belastingvrij schenken. Er is een formulier voor: nr. 2735, cerfa 11278*14. Zie https://www.impots.gouv.fr/portail/formulaire/2735/declaration-de-d... .
Reactie van Lucas Roos op 25 Februari 2019 op 21.47
Je moet overigens het formulier sturen naar de competente inspecteur van de ontvangers van de schenking. Als de ontvangers/kinderen buiten FR wonen, neem ik aan dat het formulier naar de SIP Particuliers Non-Résidents in Noisy-le-Grand moet worden gestuurd. Zie https://lannuaire.service-public.fr/centres-contact/R122 .Ik weet dat niet zeker, maar dat kun je navragen op je belastingkantoor.
Reactie van Oscar de Pater op 27 Februari 2019 op 11.09

Volgens mij houdt een schenking van € 100.000 in dat dit alleen geldt voor de aanschaf van OG door een kind, andere vrijstelling van belasting is een (eventueel jaarlijkse) maximaal bedrag van € 5428,-

Reactie van Janny O. op 27 Februari 2019 op 11.46

@Oscar, je hebt het over de vrijstelling in Nederland. Dit gaat over mensen die langer dan 10 jaar in Frankrijk wonen.

Reactie van Lucas Roos op 27 Februari 2019 op 16.25

@ Jos, er is in FR nog een extra vrijstelling van in totaal € 31.865 per (groot)ouder per 15 jaar aan een meerderjarige afstammeling. De schenker moet wel jonger dan 80 jaar zijn op de dag van de schenkingen. Deze vrijstelling cumuleert met die van hierboven. In totaal kun je dus als ouders van onder de 80 aan ieder van je meerderjarige kinderen per 15 jaar € 263.730 belastingvrij schenken.

Zie: 
- https://www.impots.gouv.fr/portail/particulier/dons-exoneres
- https://www.legifrance.gouv.fr/affichCodeArticle.do?idArticle=LEGIA...


Reactie van Jos Hagens op 28 Februari 2019 op 17.02

Ik ga de Belastingdienst Buitenland (Heerlen) nog even bellen en meld de uitkomsten alhier.

Reactie van Jos Hagens op 28 Februari 2019 op 19.10

De belastingdienst geeft aan dat er geen maximum bedrag is. Bij bankbetaling wel goed aangeven dat het een schenking betreft opdat bij navraag het bankafschrift getoond kan worden door de ontvanger. Evident is de info op de belasting-site en de schenker meer dan 10 jaren in het buitenland woonachtig en belastingplichtig is. 

Reactie van Pauline KH op 11 Maart 2019 op 16.03

....bij zo een NL-belastingvrije schenking van een ouder die al >10 jaar vertrokken is uit NL van onroerend goed (in NL gelegen) aan kind (ook woonachtig in Frankrijk), moet er neem ik aan wel overdrachtsbelasting in NL betaald worden?! Hoeveel? En andere kosten of zaken om rekening mee te houden?

Hieronder is plaats voor een reactie. Blijf bij het onderwerp. Wees constructief en vriendelijk. Uw kennis en ervaring worden op prijs gesteld.

Bent u de plaatser van dit bericht? Reageer dan ajb op de gegeven reacties en adviezen. Het kan geen kwaad om mensen te bedanken voor hun welgemeende reacties. Onze huisregels ...

Je moet lid zijn van www.nederlanders.fr om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van www.nederlanders.fr

Google advertenties

© 2019   Gemaakt door: Anton Noë (beheerder).   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacybeleid  |  Algemene voorwaarden